קנייבסקי מוכר שטרי הגנה מפני הקורונה

עודכן: 28 בינו׳ 2021

לאחרונה נשלח אלי ציוץ בטוויטר של העיתונאי ישראל פריי, וכך כותב העיתונאי:


"לאחר הצלחה פנומנלית בגל הראשון, הרב קנייבסקי מוכר שטרי הגנה מפני הגל השני של הקורונה. 3,000 ש"ח ואתם מסודרים. אגב, כעת מתברר שהוא 'חזה בעיניו הטהורות את המגיפה הנוראה'".


דברי העיתונאי נסובים על מודעה שפורסמה באתר "קופת העיר", והנה לשון המודעה:


"חוששים מגל שני? הגנה מפני נגיף הקורונה!!! תורמים לחולים וזוכים לשטר שמירה של מרן הגר"ח קנייבסקי".


ובהמשך המודעה נאמר כך:


"בזמן שהתחזיות מצביעות על 'גל שני' של קורונה, ההולך ובא בצעדי ענק, החשש עולה וגובר אצל כל אחד מאיתנו, לב מי לא יחרד, אך ברגעים אלו מתברר גם היטב מדוע אז, לפני כחצי שנה, זימן רשכבה"ג מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א את גבאי 'קופת העיר' למעונו בכדי להקים את הקרן 'והסירותי מעלה מקרבך' – 'מידה כנגד מידה' – לעזור ולסייע לחולים בכדי שאצלנו לא יהיו חולים".


ושימו לב במיוחד לפסקה הבאה שם:


"הרבה גבות הורמו אז ולא הבינו בשל מה הקריאה ההיסטורית, כעת נדמה כי הכל מובן, רשכבה"ג חזה בעיניו הטהורות את המגיפה הנוראה, בעיני רוחו הוא אף ראה מה יעצור את זה, מה יעזור לנו – צדקה!".


ולצערנו הרב, רבים הם המסכנים אשר נפתים להאמין בשיקוץ קנייבסקי, אשר במקום להורות לבני האדם לזעוק לבורא-עולם ולשוב אליו בתשובה שלמה, הוא מורה לצאן מרעיתו לפנות אליו, ולא רק להפנות אליו את מחשבותיהם, אלא גם לפתוח את כיסם ולשלם...


וראוי לצרף את דברי רבנו ביסוד החמישי משלושה-עשר יסודות הדת, בעניין האיסור להפנות את המחשבה מה' יתעלה, וכֹה דבריו:


"וממה שראוי שאזכיר כאן [...] שעיקרי תורתנו הטהורה ויסודותיה שלושה-עשר יסודות [...]. והיסוד החמישי שהוא יתעלה הוא אשר ראוי לעבדו ולרוממו ולפרסם גדולתו ומשמעתו [=שיש להישמע לציווייו ואזהרותיו]. ואין עושין כן למה שלמטה ממנו במציאות [=בְּמַעֲלָה, לא למטה במציאות במקום פיסי, שהרי אין לו גוף ולא דמות הגוף כדי שנתארוֹ במקום מסוים] מן המלאכים והכוכבים [וכל שכן לבשר ודם] [...] ואין עושין אותם אמצעים להגיע בהם אליו, אלא כלפיו יתעלה יְכוּוְּנוּ המחשבות ויניחו כל מה שזולתו. וזה היסוד החמישי הוא האזהרה על עבודה-זרה, ורוב התורה באה להזהיר על זה".


וראוי גם לצרף שתי הלכות מהלכות עבודה-זרה (ב, א–ב):


[א] "עיקר הציווי בעבודה זרה, שלא לעבוד אחד מכל הברואים, לא מלאך [...] ולא כוכב [...] ולא אחד מכל הנבראים [...]. ואף-על-פי שהעובד יודע שה' הוא האלהים, והוא עובד הנברא הזה על דרך שעבד אנוש ואנשי דורו תחלה [כלומר, שעשה את אחד מן הנבראים מתווך בינו לבין בורא-עולם, והוא משבח ומפאר אותו ופונה אליו בעת צרתו ומייחס לו או לשטר שהוא מוציא מתחת ידו כוחות על-טבעיים להצילו ולהושיעו] – הרי זה עובד עבודה-זרה".


[ב] "וענין זה הוא שהזהירה תורה עליו ואמרה [דב' ד, יט]: 'וּפֶן תִּשָּׂא עֵינֶיךָ הַשָּׁמַיְמָה וְרָאִיתָ אֶת הַשֶּׁמֶשׁ [וְאֶת הַיָּרֵחַ וְאֶת הַכּוֹכָבִים [...] וְנִדַּחְתָּ וְהִשְׁתַּחֲוִיתָ לָהֶם וַעֲבַדְתָּם]' [...]. כלומר, שמא תשוט בעין לבך [=במחשבתך] ותראה שאלו הן המנהיגים את העולם [...], ותאמר שראוי להשתחוות להן ולעבדן. ובעניין זה ציוה ואמר: 'הִשָּׁמְרוּ לָכֶם פֶּן יִפְתֶּה לְבַבְכֶם' [דב' יא, טז], כלומר שלא תטעו בהרהור הלב לעבוד אֵלּוּ להיותן סרסור ביניכם ובין הבורא".


ולפי דעתי העבודה-הזרה לבשר ודם גרועה יותר מהעבודה-הזרה לכוכבים, שהרי הבשר ודם העומד לפניך הינו גוף נגוף מלא אספסוף, וניתן לראות ולזהות בקלות שהוא אפס מאופס, לעומת זאת, הכוכבים עצומים מאד ורחוקים מאיתנו, ואף נצחיים ביחס לאפסותנו.


זאת ועוד, מדברי "קופת העיר" עולה שהם מייחסים לשיקוץ קנייבסקי כוחות נבואיים! ואם קנייבסקי שותק ואינו מוחה כנגד הדברים הללו, סימן שהוא בעצה אחת יחד עם מקורביו בחטא הגדול של התעית העם אחר השקר שהוא נביא לה'! וכאשר יש סנהדרין דינו של נביא שקר בחנק! וכבר הראיתי בעבר כי שיקוץ קנייבסקי הינו נביא שקר, ראו מאמריי: "איך ניתן להבחין בין נביאי אמת לנביאי שקר?", "קנייבסקי וקולדצקי גומלין זה את זה". וכדאי גם לעיין במאמרי: "היוכל אדם לדעת את סוד העתידות?".


ואצרף גם את מה שכתבתי על קנייבסקי ב"קול הקורא" האחרון שפרסמתי:


"כְּמִתְלַהְלֵהַּ הַיֹּרֶה זִקִּים חִצִּים וָמָוֶת, כֵּן אִישׁ רִמָּה אֶת רֵעֵהוּ וְאָמַר הֲ‍לֹא מְשַׂחֵק אָנִי" (מש' כו, יח–יט), ופירש שם רס"ג: "כְּמִתְלַהְלֵהַּ – [...] היורה דברים המזיקים וחיצים ממיתים", והוסיף בפירושו הארוך: "עושים זאת הרמאים, זוממים את הרע על מי שהוא מטרתם, אם הרגיש בהם אומרים: 'שיחקנו עמך', ואם לאו, משיגים בו את מטרתם".


ולא רק הרמאים והנוכלים שבקרנות הרחוב, גם הגדּוֹלים המהובלים הרכונים על הסטנדרים, ומעניין שתמיד מצלמים אותם בשעת לימוד, וכאילו הם כל-כך שקועים ב"עולמות העליונים" עד שהם כלל אינם שמים לב לסובב אותם... וברור שכל זה הצגה אחת גדולה. ויש כאלה אשר אינם מסתפקים בספר אחד, ולפני שמצלמים אותם פותחים לפניהם תערוכה של ספרים, כאילו הם "גאוני עולם" או "קדושי עליון" עלי אדמות אפילו יותר מן המלאכים שלא ניתנה להם תורה מפי הגבורה. והאדם הנבון אשר מיאן לטנף את מוחו בהזיותיהם וסירב לאכול משולחנם, יצליח לזהות את כסילותם אשר בוקעת ועולה מפיהם וכתביהם.


נחזור לשיטותיהם, מדי פעם, הגדּוֹלים הללו מפטירים איזו "נבואה", כגון קנייבסקי אשר התנבא שהמשיח יגיע לפני הבחירות הראשונות בסבב הבחירות המשולש האחרון, ואף הכריז שלא יתקיימו עוד בחירות לעולם בזכות הופעת המשיח עלינו ושיבתו לציון. ואף שנבואתו לא התממשה, הוא כבר השיג את מטרתו שהרי רבבות בני אדם התפעלו מעוצמת "קדושתו" לידע את הנסתרות. ולאחר שהתקיימו בחירות (לא פעם אחת אלא שלוש פעמים!), יצאה הודעה ממקורביו "שהוא לא התכוון בדיוק למה שאמר", אלא אמירתו הייתה אמירה כללית, שנועדה לבטא את תשוקתו וכיסופיו לביאת גואל צדק...


וכמה אני מצטער על קרוביי וחבריי האשכנזים ממוצא תימני, ליטאים דוברי יידיש אשר אבותיהם נולדו בארץ תימן, ויש מאבותיהם אשר למדו בבית-מדרשו של מָרי יחיא קאפח... כמה מצטער אני עליהם אשר הולכים שולל אחר הבלי צאצאי המינים, ומאפשרים לתועים ולמתעים לקנות את נפשם בנזיד עדשים, להלבישם בגלימות הכומרים הנוצרים, להחליף את לשונם ללשון הגרמנים, ולהחדיר לליבם את תבשיל המינות הנתעב, במקום לידע את ה' ולהתענג מאוֹר האמת הנשׂגב – כי השוחד יעוור עיני חכמים וכל שכן חובשי קנייטשים.


אגב, מעניין מדוע צאצאי המינים משתמשים בראשי התיבות: "רשכבה"ג" שפתרונן: "רבן של כל בני הגולה", ולפי דעתי הדבר נובע מגעגועים וכיסופים לגלות, לתרבות היידישקייט הארורה שהם כל-כך מתאמצים לשמֵּר, אשר כל קשר בינה לבין היהדות האמיתית הינו מקרי בהחלט, בדומה לקשרי הנצרות והאסלאם ליהדות, ובדומה למוצאו היהודי של יש"ו.


ואתם גם מוזמנים לראות את הסרטון של "מלחמת תורה" על קנייבסקי.


והנה לפניכם הציוץ של ישראל פריי:

תמונת שער הרשומה מאת: דודי פרידמן; רישיון: CC BY-SA 3.0

קנייבסקי מוכר שטרי הגנה מפני הקורונה
.pdf
Download PDF • 267KB