סיוון רהב-ממאיר

עודכן: 10 במאי

מאיר היא נוכלת שגרמה לי להיות עצוב. נוכלים מפורסמים כמותה נוהגים בתחכום שאני אישית יודע לזהותו, אך רוב עם-ישראל נופלים בפח. בדברי השקר והכזב שבפיה, רהב-ממאיר מחדירה ומרוממת בתחכום רב אלילים שהמיטו על אומתנו ייסורי גלות איומים.


בתאריך ז' בניסן התשפ"ב דיברה רהב-ממאיר בערוץ 12 כמדי שבוע, והפעם ביקשה ללמד על השקט הנפשי ומה שעשוי לעורר אותו, ברם, עוד נבאר שהיא עושה את ההיפך בהסיתה את עם-ישראל אחר אלילים שוחרי טמטום, הזיות ומיסטיקה המתפשטים באומתנו כסרטן ממאיר.


ממאיר מקשקשת ומפטפטת ואני מתפלא על יכולת הדרשנים מסוגה להרבות להג, ב"כישרון" מיוחד לההביל ולהראות את עצמה כחכמה, אותו למדה מאבותיה הלא המה חכמי-יועצי-אשכנז. היא מערבבת עניינים שאינם קשורים זה לזה, והופכת באופן מאולץ הגיגים לסודות כמוסים.


רהב תוהה בעקבות מדרש כלשהו – מהו הפסוק החשוב ביותר בתורה? ומסקנתה: "אֶת הַכֶּבֶשׂ אֶחָד תַּעֲשֶׂה בַבֹּקֶר וְאֵת הַכֶּבֶשׂ הַשֵּׁנִי תַּעֲשֶׂה בֵּין הָעַרְבָּיִם" (במ' כח, ד), ומדוע? היא טוענת שהפסוק הזה כולל בתוכו עבודה שיש בה עמל ומסירות יום-יומית, לקום בבוקר לעבודת היום לקורבן התמיד, ואז מוסיפה שנדמה לה שלעניין זה התכוונה נעמי שמר הקיבוצניקית בשירהּ "לא תנצחו אותי, בגלל השגרתיות הזאת של האנשים שקמים בבוקר". היא משתדלת לגעת בכמה שיותר נושאים בכדי להפליא ולדוג כמה שיותר פתאים שיחשבוהּ לאשת אשכולות.

הניקיונות של פסח


פעם רהב ממאיר השתתפה ב"סדר לדוגמה לשגרירים זרים", שם הכירו להם את התהליך של ליל הסדר. אך כמו שאסור ללמד גוי תורה כך מגונה לדעתי ללמד אותו את הלכות חג הפסח, ובכלל, מה להם ולחג הפסח? אלא שמאז הפיכת הדת לכלי לפרנסה, הרבנות השכירה מחניפה לשותפים עסקיים במה שביכולתה להציע, ובמה שלא יכלול דברי אל-אמת נוקבים.