האם סטיות הלהט"ב הינן גזירת שמים?

עודכן: 28 בינו׳ 2021

הטענה המרכזית של ארגוני הלהט"ב היא שהם נולדו עם הסטייה המינית, כלומר הסטייה היא חלק ממאפייניהם הביולוגים המוּלדים ולכן מבחינתם, לא מדובר בחולי נפשי כלומר בסטייה של תכונת הנפש לכיוון מידת התאוותנות והבהמיות, אלא בקבוצה ביולוגית מובהקת של אנשים מאוזנים שאינם תאוותנים ובהמיים מטבעם. כלומר, כמו שנולדים במסגרת הסדר הביולוגי הטבעי, אנשים שנמשכים לנשים ונשים שנמשכות לאנשים, באותה מידה הסדר הביולוגי יוצר גברים שנמשכים לגברים ונשים שנמשכות לנשים.


כאמור, הלהט"ב תופשים את סטיותיהם כנטיות ביולוגיות-טבעיות שאין להם שום שליטה עליהן ולכן הן גם לגיטימית לחלוטין לשיטתם, הם כופרים בטענה שסטיותיהם נובעות מחריגה חריפה לכיוון הצד הבהמי של האדם, ולכן הם מתנגדים נחרצות לקבל סיוע נפשי שעשוי לרפא את נפשם מחיי חרפה ובהמיות – שהרי אם הם יודו שניתן לרפא את הנפש מסטיותיה ותחלואיה, עליהם למעשה להודות שהם סטו סטייה חריפה אחר בהמיותם! ובמלים אחרות עליהם להודות שהם חולים בנפשם! גאוותם העצומה נוגעת בשחקים כי לא רק שהם רואים את עצמם כאנשים נורמטיביים אלא הם רואים את עצמם כאנשים "הנאורים" ביותר, פסגת הפסגות של האנושות – ואיך יודו אפוא על האמת?


כדי לטשטש את בהמיותם וכדי להנציח את שקר "נאורותם" הם מרשים לעצמם, בעידוד בוטה אקטיבי ודורסני של התקשורת "הליברלית" (שאינה אלא מאפיה הנשלטת על-ידי בעלי הון ואנשי שלטון), לצעוק להשפיל ולהתנפל על כל מי שמעז להזכיר את האפשרות לטפל בהם ולסייע להם לשוב לדרך הישר. וכדרכם של כזבנים, כדי לשתק את יריביהם הם נוקטים בשיטות הפחדה ואלימות מילולית וכן דה-לגיטימציה ואף דמוניזציה תקשורתית, אשר באה לידי ביטוי בהשחרה מוחלטת של בני האדם אשר מעזים לומר את האמת, ובהצגתם כתת-אדם וכאויבי העם והאנושות – מעין אנטישמיות מודרנית כנגד שוחרי המוסר.


אמונת הלהט"ב שסטייתם הינה נטייה ביולוגית טבעית, מובילה באופן ישיר להנחה שעולם בעלי-החיים ככלל בנוי באופן כזה שישנה קבוצה של זכרים שנמשכים לזכרים וקבוצה של נקבות שנמשכות לנקבות, וגודלה של הקבוצה הזו הוא כ-10–15 אחוז מן האוכלוסייה לפי שיטתם. ובמלים אחרות, כל בעלי-החיים הסובבים אותנו, מתוכננים מבחינה טבעית וביולוגית ש-10 עד 15 אחוזים מהם יהיו בעלי נטייה מינית כלפי המגדר המיני שלהם.


במאמר זה נביא ראיות לכך שסטיות הלהט"ב אינן סטיות ביולוגיות מולדות, אלא נובעות מסטייה נפשית חריפה של אחת מתכונות הנפש לכיוון מידת התאוותנות. וככזאת, היא בהחלט ניתנת לטיפול ככל טיפול מידותי שמטרתו לאזן ולרפא את מידות הנפש. בסדרת המאמרים "מצוות משנה תורה", למדנו על איזון וריפוי תכונות הנפש, כלומר אדם אשר נפשו חלתה מפני שתכונת נפש מסוימת חרגה מאיזונה לכיוון אחד משני הקצוות הרעים, חובה עליו לאזן ולרפא את נפשו בהליכה לכיוון הנגדי באופן קיצוני עד שנפשו תשוב לאיזונה (לעיון נרחב בנושא ריפוי הנפש ראו: "שביל הזהב של הרמב"ם"; "תחלואי הנפש וריפוים").


לדוגמה, אדם אשר חלה בנפשו ונטה אחר מידת הקמצנות, חובה עליו לאזן את תכונת נפשו הזו, וזאת באמצעות הליכה לקצה השני של תכונת נפשו שבו נמצאת מידת הפזרנות. לאחר זמן מה שהוא הולך במידת הפזרנות, תכונת נפשו חוזרת לאט-לאט ל"שביל הזהב" דהיינו למיצוע ולאיזון המידותי שבו נמצאת מעלת הנדיבות. והוא הדין לאותם אשר נטו אחר מידת התאוותנות ונכנעו ליצרם הרע – כדי לשכך ולהשקיט את יצרם, עליהם להנהיג את עצמם בפרישה מוחלטת מחושניות למשך תקופה מסוימת עד שנפשם תתאזן ותבריא. ונראה לי שלא ניתן לעשות זאת ללא עיסוק מקביל בחכמות ובמדעים (ולפי דעתי גם פעילות גופנית עשויה לסייע מאד), וכמו שרבנו פוסק בסוף הלכות איסורי ביאה:


"יתרה מכל זאת אמרו: יַפְנֶה עצמו ומחשבתו לדברי תורה, וירחיב דעתו בחכמה, שאין מחשבת עריות מתגברת אלא בלב פנוי מן החכמה, ובחכמה הוא אומר: 'אַיֶּלֶת אֲהָבִים וְיַעֲלַת חֵן דַּדֶּיהָ יְרַוֻּךָ בְכָל עֵת בְּאַהֲבָתָהּ תִּשְׁגֶּה תָמִיד' [מש' ה, יט]".


במאמר זה ננסה להוכיח, כי סטיות הלהט"ב ברובן המכריע והמוחץ הינן סטיות נפשיות מידותיות הנובעות מנטייה חריפה אחר מידת התאוותנות. שהרי מן המפורסמות שייצר לב האדם אינו יודע שבעה, וכדברי חז"ל מרעיבו שבע ומשביעו רעב... ולכן, ככל שהאדם יפטם יותר ויותר את יצרו כך סף הריגוש המיני שלו יעלה והוא יזדקק לשינויים בהרגליו ולריגושים חדשים בתאוות הבשרים, עד שסופו להתדרדר לתהום הבהמיות ושפלותה. חלק מהראיות שנביא לקמן נשענות על תורת ישראל, אך חלקן נשענות על השכל הישר.


ראיה ראשונה


בספר בראשית פרק יט מסופר על חורבנן של סדום ועמורה, וכן על פרשת הצלתו הפלאית של לוט על-ידי המלאכים. סופר שהמלאכים התארחו בביתו של לוט וטרם ששכבו כל בני הבית לישון, נאמר (יט ד, ה): "טֶרֶם יִשְׁכָּבוּ וְאַנְשֵׁי הָעִיר אַנְשֵׁי סְדֹם נָסַבּוּ עַל הַבַּיִת מִנַּעַר וְעַד זָקֵן כָּל הָעָם מִקָּצֶה, וַיִּקְרְאוּ אֶל לוֹט וַיֹּאמְרוּ לוֹ אַיֵּה הָאֲנָשִׁים אֲשֶׁר בָּאוּ אֵלֶיךָ הַלָּיְלָה הוֹצִיאֵם אֵלֵינוּ וְנֵדְעָה אֹתָם". כלומר, בפרשת הצלתו של לוט סופר שכל אנשי העיר נסבו על ביתו של לוט בתביעה נחרצת ומאיימת מלוט שיוציא אליהם את האורחים כדי שיוכלו לבצע בהם את זממם המתועב. ומיד יש לשאול: אם סטיית הלהט"ב הינה סטייה ביולוגית טבעית של כ-10–15 אחוזים מהאוכלוסייה כמו שטוענים במשתמע אנשי הלהט"ב, מדוע כל אנשי העיר סדום דרשו לבצע אונס המוני במלאכים שנדמו להם כאנשים?


מתיאור זה ישנה אפוא ראיה לכך, שככל שהשחיתות המוסרית בחברה מתרחבת ומעמיקה, כך התופעות של משכב זכר פושטות ופושׂוֹת יותר ויותר, עד שבמקרה של סדום, השחיתות המוסרית הייתה כל-כך שורשית ועמוקה עד שכל אנשי העיר בלי יוצא מן הכלל נטו אחר משכב זכר. כמו כן, ברור שכל אנשי העיר הללו שתבעו משכב זכר לא היו מתנזרים מנשים, כלומר הם לא נמשכו מבחינה ביולוגית רק לגברים, כמו שטוענים הלהט"ב, אלא תאוותם לנשים עלתה על גדותיה והציפה אותם עד שהיא התפשטה וגאתה גם לתאווה למשכב זכר, עד שהם תבעו לאנוס באופן המוני וברוטאלי אורחים תמימים שבאו ללון בעיר!


ובמלים אחרות, התאווה למשכב זכר אינה נובעת מאופני היצירה הביולוגיים והטבעיים של האדם, אלא מבחירתו לנטות אחר התאוותנות, ואדם שנטה אחר התאוותנות והתמיד והעמיק בנטייתו ובסטייתו עלול בקלות לגלוש גם לנטייה אחר משכב זכר.


ראיה שנייה


כידוע, התורה אסרה באופן מפורש וברור על האיש לבוא על בהמה ועל האישה להביא בהמה עליה, ולפי ההיגיון של הלהט"ב שנטייתו המינית של האדם נקבעת לפי מאפיינים ביולוגיים וטבעיים, האדם שנמשך למשכב בהמה נולד למעשה עם העדפה ביולוגית לבעול בהמות! וכי יעלה על הדעת שייוולד אדם עם נטייה למשכבי בהמה? וכי יעלה על הדעת שייוולד אדם שאינו נמשך לא לאישה ולא לאיש אלא לבהמה בלבד? ואיני סבור שיש ולו "נאור" אחד בימינו אשר טוען שייתכן שהאדם ייוולד עם נטייה מינית לבהמה ויסלוד באופן טבעי מבני מינו.


ברור אפוא, כי נטיית האדם אחר משכב בהמה אינה נובעת מנטייה טבעית ביולוגית, אלא מנטייה מינית רגילה שהתפתחה הסתעפה והסתאבה עד שהאדם הבהמי הזה כבר הפך להיות כבהמה. כלומר, מרוב להיטותו אחר תאוות המין הוא כבר משתעמם מבני מינו, ויצרו הרע מבקש למצוא לו ריגושים חדשים. וכמו שהנטייה אחר משכב בהמה התפתחה מסטייה ונהייה אחר תאוות המין, כך הנטייה אחר משכב זכר מתפתחת כתוצאה מסטייה ונהייה אחר תאוות המין. ובמלים אחרות, הסטיות המיניות הללו הינן מחלות נפש שדוגרות ומתפתחות עם ההימשכות והשקיעה בתאוות המין בחושניות ובבהמיות.


ראיה שלישית


בהלכות איסורי ביאה (כב, ה–ו) רבנו פוסק כך:


"וכן אין מוסרין תינוק ישראל לגוי ללמדו ספר וללמדו אומנות, מפני שכולן חשודין על משכב זכור, [...] ואין מעמידין בהמה חיה ועוף לרועה גוי אפילו זכרים לזכר ונקבות לנקבה, מפני שכולן חשודין על הרבעת בהמה, וכבר ביארנו שהן אסורין בזכור ובבהמה [=במשכב זכור ובמשכב בהמה], ונאמר 'וְלִפְנֵי עִוֵּר לֹא תִתֵּן מִכְשֹׁל' [ויק' יט, יד]".


ואם אנחנו מניחים כהנחת הלהט"ב שסטייתם היא סטייה ביולוגית, כל ההלכה הזו שמקורה ויסודה בדברי חז"ל תמוהה מאד, שהרי חז"ל אמרו שכל הגויים חשודין על משכב זכור ועל הרבעת בהמה, ואם סטיית זכור ובהמה הינה עניין של סטייה ביולוגית, מדוע חז"ל גזרו על עניין שולי יחסית ואף העזו להכתים את כלל הגויים ולומר שכולם חשודין על הזכור ועל הבהמה? אלא ברור כשמש למי שהתאוות לא סימאו את עיני שכלו, שסטיית זכור ובהמה אינה סטייה ביולוגית אלא סטייה נפשית ומידותית ולכן כל הגויים חשודים על הזכור והבהמה, כי כולם מוחזקים כמושחתים מבחינה מוסרית, ושחיתותם המוסרית בכלל ובתאוות המין בפרט מדרדרת אותם בהכרח לסטיות נתעבות ובדיוק כמו אצל אנשי סדום ועמורה.


מסיבה זו רבנו מוסיף ופוסק שם (כב, ב): "לא נחשדו ישראל על משכב זכור ועל הבהמה, לפיכך אין איסור להתייחד עמהן, ואם נתרחק אפילו מייחוד זכור ובהמה – הרי זה משובח, וגדולי החכמים היו מרחיקין הבהמה כדי שלא יתייחדו עמה".


ושוב לכאורה יש לתמוה, והלא אם מדובר בנטייה ביולוגית טבעית מדוע לא נחשדו גם ישראל על הזכור ועל הבהמה? וכי המערכת הביולוגית של היהודי שונה מזו של הגוי? אלא ברור לפי חז"ל שסטיות הלהט"ב הינן נטיות תאוותניות נפשיות, ולכן ישראל לא נחשדו, כי נאמנים הם ישראל שרובם הולכים בדרכי המוסר ואינם פרוצים בתאוות המין, ומסיבה זו אין צורך לגזור עליהם ולהרחיק אותם מייחוד הזכור ומייחוד הבהמה.


לאור הבנה זו יש להסביר מדוע גדולי החכמים היו נזהרים אפילו מייחוד זכר ובהמה: מפני שהם היו מדקדקים שלא לעורר את הצד הבהמי שבאדם לחלוטין, ואפילו במידה הזעירה ביותר שאינה מורגשת כלל אצל אדם גס והמוני, ולכן הם הרחיקו את עצמם מכל זיק של התעוררות כלפי התאוותנות, כדי לטהר ולזכך את נפשם ככל שניתן לידע את ה' יתעלה.


ראיה רביעית


אם צדקו דברי הלהט"ב וסטייתם הינה סטייה ביולוגית טבעית, היינו צריכים למצוא את הסטייה הזו באותם האחוזים בקירוב גם בקרב כל שאר בעלי-החיים. ואיני מצליח להעלות על דעתי אפשרות שיכניסו נקבה מיוחמת ושני זכרים יחדיו, ואחד הזכרים יפנה עורף לנקבה המיוחמת ויִפנה להרביע את הזכר... ואף אם תמצאו כלב לדוגמה אשר מנסה לעלות על כלב זכר אחר, אין זה אלא מתוך תאוותנות ובהמיות ולא מפני שהוא כלב להט"ב, שהרי מצאנו פעמים רבות שהכלב מנסה "לבעול" את רגלו של אדונו – וכי יעלה על הדעת שהוא נולד עם נטייה מינית ביולוגית לרגלי בני אדם?! ואם תתנו לו כלבה מיוחמת יבוא עליה מיד.


ראיה חמישית


ביחס לתופעה שבה נשים גויות מביאות עליהן בהמות כגון סוסים וכלבים, לפי ההיגיון של הלהט"ב, שנטייתו המינית של האדם נובעת מהעדפה ביולוגית טבעית מולדת, מן ההכרח לומר שאותן הנשים נולדו מבטן אמן עם העדפה ביולוגית לסוסים או לכלבים או לשניהם – וכי יעלה על הדעת כדבר הזה? וכי אותן הנשים הגויות אינן פרוצות בזימת בשרים גם כלפי גברים ונשים? וכי הן אינן נבעלות לכל דכפין? וכי מצאנו אשה שיש לה נטייה מינית רק לכלבים או סוסים וחמורים? אלא ברור, שהנשים הללו סטו סטייה חריפה כלפי התאווה והזימה, ולא נולדו מבטן אמן עם נטייה ביולוגית לכלבים סוסים או חמורים.


סוף דבר


לא כתבתי את המאמר הזה ללהט"ב אלא בעיקר לשלומי אמוני ישראל שדעתם חלושה או אף נעדרת כליל, אשר החלו לנטות אחר שטיפת המוח התקשורתית בענייני הלהט"ב והחדירו למוחם פקפוקים וספקות ביחס לתורת ישראל! שהרי איך יעלה על הדעת לדוגמה, שהקב"ה יעניש בעונש כל-כך חמור בעוון משכב זכר ומצד שני הוא יברא כמות עצומה של גברים עם נטייה טבעית ביולוגית מולדת לזכרים?!


מחשבה כזו גוררת בהכרח לכפירה בתורה, שהרי אם אכן צודקים הלהט"ב הרי שהקב"ה הוא עַוָּל, מפני שהוא ברא את העולם במכוון באופן מעוות ועוד מעניש על כך במיתה! וזו אכן אחת ממטרות הלהט"ב, כלומר המלחמה ל"שוויון זכויות" של הלהט"ב היא למעשה גם מלחמה סמויה באושיות דת משה, ומבטאת את הרצון לכפור בבורא-עולם – ולא רק בהיבט של כפירה בו מפני שהוא עַוָּל חלילה, אלא גם בהיבט של כפירה בשלמות החכמה האלהית, כביכול הקב"ה טעה בבריאת הלהט"ב במין שהוא ברא אותם, ואם הוא טעה בבריאת בני האדם, אין לו שום הצדקה וזכות מוסרית להורות לנו לשמוע בקולו.


"הַצּוּר תָּמִים פָּעֳלוֹ כִּי כָל דְּרָכָיו מִשְׁפָּט אֵל אֱמוּנָה וְאֵין עָוֶל צַדִּיק וְיָשָׁר הוּא" (דב' לב, ד).


חשוב לציין, כי בימינו אין להילחם בתנועות הלהט"ב באמצעות ניסיונות ל