danielkaliski007
More actions

תגובות בפורום

האם אלוהים גרם לשכם לאנוס את דינה? רש"י הברברי מול הרמב"ם
In :)
danielkaliski007
23 בדצמ׳ 2021
אחרי שהבאת את דבריו המחרידים של הפילוסוף בעל חובות הלבבות שכולם קוראים לו "רבנו".... החלטתי להוציא מביתי את ספריו! נכון להיום, ממאות הספרים שהיו בסיפרית ביתנו, נשארו ארבעה ספרים בלבד! משנה תורה ומורה הנבוכים לרבנו הרמב"ם, הנבחר באמונות ודעות לרס"ג והספר אפיקים לרמב"ם של הרב אדיר. וכן את סידור אור הרמב"ם. מכל כתבי ישעיהו "האחר" כפי שקורא לו רב אדיר, שמרתי לי את ספריו על תורת הנבואה להרמב"ם, על ההשגחה על פי הרמב"ם, שיחות על פרשיות השבוע ושיחות על שמונה פרקים לרמב"ם. יש לקבל האמת ממי שאמרה! גם מגוי, גם ממין. ואני הקטן עדיין חושב שהבנתו של ישעיהו אחר את הרמב"ם, עולה אלפי מונים על הבנתו של קפאח! על אף בקיעותו של זה בשפה הערבית. האחר הזה, "המין הזה", מאז רבנו הרמב"ם, לא קם יהודי חכם בעל ידע חובק עולם כשלו! ודרך אגב, תודות למין זה, אני חזרתי בתשובה בדרך האמת, או בדרך לאמת (חצי אמת?) או כך חשבתי עד הכרותי את רב אדיר שניפץ לאלף רסיסים כל מה שחשבתי על יהודי זה, אך ידע להשלים את מה שהיה חסר בי! ספריו של ישעיהו אחר, הם הספרים האשכנזיים היחידים שיש ברשותי! האם אתם חושבים שעלי להוציא מביתי ספרים אלו?!
0
0
עקידת יצחק, וגיד הנשה של יעקב: חלומות נבואיים או אירועים אמיתיים?
In :)
danielkaliski007
08 בנוב׳ 2021
רב אדיר שלום וברכה לגבי הדוגמא שהבאת ממפגשו של יעקב אבינו עם המלאך כתבת... "לגבי יעקב אבינו, למיטב הבנתי אין מניעה לסבור שהפרשה הייתה במראה הנבואה, ויחד עם זאת המלאך היכה את יעקב בכף הירך גם באופן מוחשי". רב אדיר, אני למדתי להבין שהמפגש בין המלאך לבין יעקב אבינו היה כולו במראה הנבואה. ידוע שעוצמת המחזה, או החלום, הינו כה חזק ואמיתי עבור האדם המתנבא, שניתן להבין שצליעתו של יעקב, לאחר הכאתו של המלאך את כף ירכו, יצר מה שנקרא בימנו "תופעה פסיכוסומטית" . איך ניתן לסבור שאבינו יעקב לחם עם מלאך כל הלילה כפשוטו?! אני הבנתי שהמאבק עם המלאך, זו מלחמתו של יעקב אבינו בינו לבין עצמו! איך ניתן בכלל להעלות על הדעת שיעקב נלחם עם מלאך ה" ומנצחו?! והרי אם נתפוס ונבין שיעקב לחם במלאך כפשוטו, זה כמו שהבין הרמב"ן את צליעתו של יעקב, שלעג על רבנו. אך אתה כתבת "אין מניעה" ושבכל זאת המלאך, "היכה" את יעקב באופן מוחשי! אני מוצא את עצמי במבוכה כאן.
1
0
עקידת יצחק, וגיד הנשה של יעקב: חלומות נבואיים או אירועים אמיתיים?
In :)
danielkaliski007
29 באוק׳ 2021
לרב אדיר שלום וברכה אוֹר, או אור בתחום הנראה לעין האנושית הוא קרינה אלקטרומגנטית, בעלת אורך גל הנראה לעין האדם (380–750 ננומטר). במובן רחב יותר אור הוא קרינה אלקטרומגנטית בטווח שבין התת-אדום לעל-סגול, או כל סוג של קרינה אלקטרומגנטית. התחום בפיזיקה העוסק באור ובתופעות הקשורות אליו נקרא אופטיקה. האופטיקה חוקרת כיצד האור מתמקד, נשבר, מתפרק לצבעים, כיצד יוצרים אור בעל תכונות רצויות, איך מוליכים את האור ואיך מודדים אותו. האופטיקה היא הבסיס להמצאה של מכשירים חדשים מבוססי אור כמו מעבד אופטי או הצפנה קוונטית. מקור האור העיקרי על פני כדור הארץ הוא השמש. מתוך ויקיפדיה. רב אדיר מה הוא אור נברא לפי דעתך?! מה היא רוח הרפאים שהגויים אומרים עליה שהיא נשמה הנראית להם?! מה בדיוק רואה האדם הלא נביא? האם כוונתך בראיית מלאכים אופטית? אולי תוכל להסביר לי מדעית, איך מלאך, שהוא יש ללא חומר, הופך עצמו ליש חומרי הניתן לראותו אופטית? האם הנך טוען, שיש כאן התערבות שמיימית, המשדדת מערכות הטבע עבור אותם בני אדם פשוטים, או לא ראויים להתגלות, כדי להעביר להם מסר, ומייד אותו מלאך שלבש צורה, פושט צורתו הניסית וחוזר השמיימה עם מילוי תפקידו? תבורך מן השמיים.
1
2
שאלה לאדיר בקשר ללימוד גמרא
In :)
danielkaliski007
03 בספט׳ 2021
לפניכם יהודי פשוט, שזו פעם ראשונה שאני, בכל אופן רואה את שמו בפורום, שמנסה להמחיש לכם עד כמה הוא אוהב ללמוד גמרא, וכל מה שהייתם מסוגלים לומר ליהודי תמים זה, שהוא אוהב לשבת במזגן! כלומר לפי דעתו של החכם בעיניו איתמר, היהודי הזה שיקר כאן! ולא דיבר אמת כאשר אמר שהוא אוהב ללמוד גמרא! או שנדמה לו שהוא אוהב ללמוד גמרא אך מה שהוא אוהב באמת זה לשבת במזגן! גם אם לימוד הגמרא שלו מוטעה ומשובש ולא אמיתי, דבר שהוא כנראה לא היה מודע לו! עד שפגש את אור הרמב"ם!!!!! עדיין הוא אמר כאן מה שהוא מרגיש כלפי לימוד גמרא! איך להטיל דופי בכנותו?! אז רק העובדה, שרב אדיר הפנה את היהודי הזה אל המאמר הנפלא והעמוק "האם לדעת הרמב"ם צריך ללמוד גמרא"? שאני בספק אם יהודי זה יהיה מסוגל לרדת לסוף דעתו של מאמר זה, רצוי היה לחסוך ממנו תגובות משפילות כגון... לא חביבי, אתה משקר או טועה, אתה לא אוהב בכלל ללמוד גמרא, נדמה לך שאתה אוהב ללמוד גמרא! אתה סך הכל אוהב רק לשבת במזגן! על אדם שאין לו דרך ארץ, שחצן והחושב שהוא תלמיד חכם גדול ומייחד שאין כמוהו ללא דופי איתמר, אני מבין! שבת שלום ומבורך לכולם
1
0
חדש באתר: הספר "אפיקים להרמב"ם"
In :)
danielkaliski007
01 בספט׳ 2021
רב אדיר היקר הנך דוגמא אישית להתנהגותו של תלמיד חכמים ורב בישראל, עובד ה" על דרך האמת, דובר אמת ומקדש שם שמיים ברבים! לגבי ההחלטה שלך, שלא לבקש תשלום כלשהו להוצאתו של ספר אפיקים לרמב"ם, אני הקטן חושב שיש בזה קידוש ה"! ה" נתן תורה לעמו ישראל בחינם על ידי נאמן ביתו, הרמב"ם נתן לנו את משנה תורה ואת המורה חינם! אתה נותן לנו, לא רק את הספר אפיקים לרמב"ם, הספר המודפס הראשון מאז כתבי רבנו, וסיפרו של הרב הישיש, העוסק באמת על צד האמת, וחושף בו זמנית את מינותה של יהדות אשכנז, את השקר, הסילוף והעיוות שעשו בתורה שבעל פה לאורך מאות בשנים, אתה גם נותן לנו, מגיש לידנו סידור, הנקי מכל ריח אלילות ועבודה זרה, והוא הסידור היחיד והיחידי! הקיים, הנאמן ביותר לסידור רבנו !! סידור שימושי לכל השנה, עבור אלו השרידים המבקשים להתקרב אל ה" באמת ודבר זה לא נעשה תחת השמש מימי הרמב"ם, עד להופעתו של סידור אור הרמב"ם! הרי סידור שיח ירושלים שבידי, האמור היה להיות סידור רמבמי אמיתי, גם הוא נכשל, ויש בתוכו עבודה זרה מן המכוערות, והמבחילות שיצאו מפרי ידם של המינים, הפיוט לכבודו של רשב"י! דבר אשר לא זכו לו,(ברוך הוא) לא האבות, ואף לא אדון הנביאים!!!! וזהו סידור שיצא תחת חתימתו ואישורו של הרב יוסף קפאח! אז אתה הצלחת איפה ש"גדולים וטובים" ממך נכשלו!!!! תבורך מו השמיים רב אדיר! אני יודע שאמרתי את זה קודם בפורום, אבל אחזור על זה שוב נפלה לידי זכות, ביכולתי לרכוש שני סידורים, לי ולבני, וכן ספר אפיקים לרמב"ם. ביום הגיעם לארגנטינה, אודה לה" על כך, בסעודת הודיה משפחתית, אף על פי שזה מנהג ולא מצווה, תרשה לי לסיים בזה שאומר, שהופעתו של אתר אור הרמב"ם, הופעתו של סידור אור הרמב"ם, והופעתו של הספר אפיקים לרמב"ם, בעיני הם בגדר נס! ועל נס שנעשה לי, הייתי רוצה להודות לה" יחד עם משפחתי.
3
4
אז מה אתם אומרים על הממשלה החדשה?
In :)
danielkaliski007
23 ביוני 2021
ואני חשבתי שרוב "הדתיים" חושבים שביבי טוב ליהודים, ושהתקשורת ואנשי הרשע השמאלנים שונאי הדת הנאורים פשוט שחטו אותו ואת משפחתו על לא עוול, רק משום שנאתם וקנאתם אותו... דברים ברוח זו אני שומע מפיהם של ישראלים דתיים שאני בא אתם במגע כאן בארגנטינה. אני עזבתי את הארץ בשנת 2001, והעם שהשאיר אחריו איש זה, הינו עם שסוע ומפולג, שבו כולם שונאים את כולם, היו קיימים עוני ורעב עוד לפני הפנדמיה, יש ברוך השם את כל סוגי האלימות החברתית הקיימים אצל הגויים הבהמתיים ביותר עלי האדמות, במימדים חסרי תקדים מאז קום המדינה. יש שחיטות פוליטית וחברתית, המינים שולטים בקופולה, החמאס יוצא בזול, מפחיד לטייל ברחובותיהן של הרבה ערים, גזענות, אפליה, חוסר צדק ומשפט, זקנים חולים ואלמנות עשוקים... רבנים אונסים ונואפים, נשיא מדינה וראש ממשלה יהודיים עברייני מין!, היה כתוב בעיתוני העולם. עשרות צעירים יהודים אונסים נערה בדרום... ושבעה קיבוצניקים אונסים ילדה בת המקום במקלט. צעירים שאינם יכולים להגיע לדירה. בנוסף לכל זה, התנכלותם של מחוסרי הדעת, והמושחטים מוסרית ודתית כלפי אנשי האמת! ארץ ישראל נמצאת טמאה, ושם השם מתחלל... האם החסרתי משהו מן הטוב... כמה שאני אוהב אותך, ארץ ישראל! שרו פעם שמוליק קראוס ואריק אינשטיין בצעירותי, ודמעות של התרגשות היו יורדות תמיד מעיני בשומעי שיר זה. האם גם אתם עושים הפרדה גמורה בין ארץ ישראל לבין מדינת ישראל או רק אני...
2
1
נטילת ידיים למנחה יכולה להועיל לארוחת צהריים?
In :)
הקשר התיאולוגי בין הרמב"ם לפסח
In :)
חשמל בשבת
In :)
danielkaliski007
16 במרץ 2021
שלום עליכם רב אדיר, טל. ברשותכם שתי מילים לגבי טעם איסור הבערת האש מתוך פרשת ויקהל, שמצאתי מעניין וחשבתי שיש בדברים דברי טעם. השבת היא הסמל העליון להיות העולם, עולם ומלואו, עולמו של אלוהים: ששת ימים עשה ה" את השמים ואת הארץ, וביום השביעי שבת וינפש. המישכן, הסמל העליון לעובדת השראת השכינה בעולם נעשה כולו בידי בני אדם, ואנו אפילו יודעים את שמם! את משכן האלוהים עושים אך ורק בני אדם ללא אינטרוונציה אלוהית, משכן זה מוצג מול בריאת העולם בידי אלוהים. "ויכולו השמים והארץ וכל צבאם" מול "ותכל כל עבודת משכן אוהל מועד" "ויברך אלוהים את יום השביעי ויקדש אותו" כנגד :"ותכל כל עבודת המשכן" "ויברך אותם משה". "ויכלו כנגד ותכל". השבת היא זיכרון למעשה בראשית, אות לבריאת העולם בידי ה", שואלים החכמים מה ראתה תורה לעמוד במקום זה על איסור הבערת אש מכל איסורי מלאכה בשבת? ואחת התשובות שנתנו לשאלה זו... הבערת אש היא ראשית הציביליזציה האנושית, כל מלאכה או עבודה המכוונת להפיק מן הטבע משהו שאין הטבע מספק לאדם במישרין, לשון אחר: כל המוצרים של הציביליזציה, ראשיתה בזה שהאדם הקדמון, לפני הרבה רבבות שנים, למד להעלות אש. בפתיחת "ויקהל" כל הציביליזציה האנושית מוצגת כמוארת בתודעה של יום השבת, שהוא הסמל לכך שהעולם הוא עולמו של אלוהים. הבערת אש, היא הסמל העליון ליצירתו של האדם, ומצווה הוא לא ליצור ביום שבת קודש.
1
0