top of page

פגוש דוב שכול באיש ואל דרדעי באיוולתו

לאחרונה הנני מקבל הודעות משני סוגים מייצגים של דרדעים: הסוג האחד הם בגדר בהמות הולכי על שתיים אשר חורצים לשונם, מאיימים עלי באופן ישיר, ומשתמשים בשיטות הפחדה שונות ובביטויים כגון: "היזהר בלשונך", "כופר", "אפיקורוס", וכיו"ב. הדרדעים מן הסוג הזה הם באמת מסכנים, כי אין להם קנה מידה להבחין בין אמת לשקר, והם תועים בעיוורון מוחלט אחרי יוסף קאפח ותלמידיו ובראשם העסקן המתעסק הידוע בציבור.


יוסף קאפח ותלמידיו הפכו את משנת הרמב"ם לתורה פרו-נוצרית, מכיוון שגם הם הפכו תורת חיים לקורדום חוצבים, וגם הם, בדיוק כמו יושבי הישיבות צאצאי המינים, מתמקדים בלימוד הגמרא או בלימוד הלכות פלפולי, תוך שהם מייגעים את עצמם ותלמידיהם בפרשני הרמב"ם הוזי ההזיות, כגון הכסף משנה, הלחם משנה, ועוד. אם תשבו בשיעוריהם לא תשמעו כמעט מאומה בענייני ידיעת ה', רק עוד ועוד מאותם "נושאי הכלים" של הרמב"ם, הם קוראים את הפרשנויות הללו וכמעט אף אחד מהתלמידים אינו מבין מה הם אומרים.


ואגב, לאחרונה ראיתי דרדעי ידוע בציבור שמסר שיעור שלם על ברכת הלחוח! ולמסור שיעור שלם בן שעה או שעתיים על ברכת הלחוח זה בזבוז זמן מוחלט והתעייה מדרך האמת, כאילו תכלית האדם היא להתעמק בשאלה: מהי ברכת הלחוח? ותמצאו אותם מאריכים הרבה בזוטות, ודרדעי אחר ידוע בציבור כתב שני מאמרים הקרובים יחדיו למאה עמודים, רק על מנהג תימן שאחד מברך לכולם, ולא כל שולחן מברך לעצמו... ומהי השוטות הזו?!


הסוג השני של הדרדעים שתוקפים אותי הרבה יותר מתוחכם ומרושע, ואם הסוג הראשון הם בהמות הולכי על שתיים, הרי שהסוג השני הם שועלים מחבלים הולכי על שתיים. ואתן לכם דוגמה מדרדעי נבל ומתוחכם במיוחד שהציק לי לאחרונה בהודעות SMS.


שימו לב לנוכלותו ולנבלותו, הוא פותח את דבריו במתק לשון, אך חתם את דבריו בהשוואתי ללא פחות לאמנון המצחקק, ולא הספיק לו זאת, עד שהוא השווה אותי ליגאל עמיר! ובמלים אחרות, הוא נוכל גדול, אשר מחליק בלשונו, ועליו אמר שלמה המלך במשלי (כו, יח–יט): "כְּמִתְלַהְלֵהַּ הַיֹּרֶה זִקִּים חִצִּים וָמָוֶת, כֵּן אִישׁ רִמָּה אֶת רֵעֵהוּ וְאָמַר הֲ‍לֹא מְשַׂחֵק אָנִי".


ובכן, הדרדעי הנבל הזה פרש מאור הרמב"ם לפני כשנה וחודשיים, בגלל שהיו לו טענות על מאמרי בעניין הלהט"ב. משום מה לא מצא חן בעיניו שהנני טוען שלא מדובר בגזרת שמים, אלא על-פי רוב בבחירה של האדם לנהות ולהתפתות אחרי יצרו הרע, ולא עזרו לו כל הראיות שהבאתי מן התורה ומדברי חכמים! הוא עמד במרדו והחליט שהקב"ה הוא זה אשר אחראי לכל הסוטים למיניהם אשר פורצים ומתפרצים ברחובות קריה, ולא רק להם, גם לכל אותם הסוטים והרשעים שהיו והינם בסדום ועמורה, ובפילגש בגבעה, ובתלמודי התורה של צאצאי המינים, ובהיכלי המינות של האדמו"רים, ובכל אתר ואתר די בכל דור ודור.


טרם שאמשיך בתיאור ובניתוח דברי הדרדעי הלהט"ב, חשוב לעיין בפירוש רס"ג לתהלים (י, י) כדי להבין היטב את נבלותו ורשעותו של הדרדעי, וכדי שחלקת לשונו לא תסתיר את מטרתו, וכֹה דברי דוד המלך: "יִדְכֶּה יָשֹׁחַ וְנָפַל בַּעֲצוּמָיו חֵיל-כָּאִים", ושם פירש רס"ג:


"ואמרוֹ: 'יִדְכֶּה יָשֹׁחַ' הם תיאור פעולת האריה [ושם הדרדעי הזה דומה לשם אריה], כי כאשר הוא רוצה לזנק [לפני שהוא מסתער על טרפו] תראהו מנמיך את עצמו תחילה כדי לאמץ את עצמו, כמו שאמר: 'יִדְכֶּה יָשֹׁחַ', ואחר-כך מתרומם ומתחזק, והוא אמרוֹ: 'וְנָפַל בַּעֲצוּמָיו' עד שיטרוף, ולכן היזהר ממנו כי תכלית הדבר הוא הזינוק [ותפיסת הטרף]. כך הרשע, אם ראית אותו מתדכא לפניך ומדבר עמך בעדינות, היזהר ממנו כי הוא אורב לרע, כאמרוֹ: 'וּפֶה חָלָק יַעֲשֶׂה מִדְחֶה' [מש' כו, כח], ואמר עוד: 'חָלְקוּ מַחְמָאֹת פִּיו וּקֲרָב לִבּוֹ' [תה' נה, כב]".


ועתה אביא את דבריו הנכלוליים, שימו לב שהוא פותח בדברי אהבה כדרכם של נוכלים מתוחכמים, אך אל תשכחו שבסוף הוא משווה אותי ללא פחות מיגאל עמיר! וזה לשונו:


"שבוע טוב אדיר. למרות שיצאתי מהאתר שלך רציתי להגיד לך שאני מאוד אוהב אותך ומעריך אותך וחושב שיש לך מחשבה חריפה וידע אדיר [פשש... כל-כך אוהב אותי ואפילו לא מסוגל לקבל ממני מייל פעם בשלושה שבועות? עד-כדי-כך?]. אני כותב לך כי חבל לי שכל הידע והחכמה יהיו לך לבדך ולא לזרים אתך [ואגב, ראש הדרדעים בימינו הורה לי לפני כעשר שנים ללכת בדיוק בדרך הזאת, דהיינו להסתיר ולכסות את דרך האמת...]. אין שום טעם בלומר דברי טעם שאף אחד לא מקשיב [האמנם אין אנשים שקוראים את המאמרים של אור הרמב"ם?]. אנא ממך עצור וחשב מסלול מחדש [ומי שלח אותו לומר לי ש"אחשב מסלול מחדש"?]. בעיני אלהים מצאת שכל עכשיו קיים את החצי השני [בעיני אדם? מי? צאצאי המינים? או בעיני הדרדעים הצבועים והתועים אשר משתוקקים לכלותני?].


תרכז את כל הידע שלך בלהבין שאולי אתה תועה בדרך האבסולוטית שלך. אני מסכים עם 99% מדבריך אבל 1% אחד יכול להרוס הכל [ואם אני טועה רק באחוז אחד מתוך מאה אחוז, מדוע הוא פרש מאור הרמב"ם? רק בגלל אחוז אחד? מי הוא זה אפוא אשר הולך בדרך אבסולוטית? אשר בגלל אחוז אחד כביכול מתייאש ופורש ועוזב את דרך האמת?].


כשדיברנו חשבתי שאתה מאבד את הציבור הרחב [וכי איבוד הציבור הרחב הוא סיבה לפרוש מאור הרמב"ם? והלא מי שפורש מדרך האמת כי היא חלושה ומדוכאת הוא בגדר משומד, ואין לו חלק לעולם-הבא, ראו פסק רבנו בהלכות תשובה ג, יח], עכשיו גם הציבור הדרדעי מגעיל אותך. אתה דורש מהם יותר ממה שהרמב"ם דורש [האמנם? וכי לדרוש מהם שיחדלו להפוך תורת חיים לקורדום חוצבים זה מוגזם?]. כותב לך מאהבה נקייה [אכן אהבה נקייה, כל-כך נקייה שהביאה אותו להאשימני ולהשוותני ללא פחות מלרוצח יגאל עמיר!].


אני לא שייך לשום זרם [באמת? והוא שייך לזרם הביוב של הסכלים אשר האמת מכה את עיניהם בסנוורים]. אני יהודי תימני ישראלי שהיה שמח לראות משהוא חדש ביהדות [האמנם? והלא הוא נלחם בי כדי להנציח את השקר והסילוף], אך לשיטתך רק אתה צודק וכל הדרדעים רשעים [האם אמרתי שכולם רשעים? והלוואי והיו מודים על האמת או מוכיחים לי שאני טועה]. אתה לא שופט הארץ. השאר משהוא לאלהים. מוקירך, א"מ".


השבתי לו שהוא פרש מאור הרמב"ם לפני כשנה וחודשיים, עוד לפני שתקפתי את הדרדעים על הפיכת תורת חיים לקורדום חוצבים ושאר מרעין בישין, ותמהתי, מה הפריע לו אז?


זאת ועוד, הסברתי לו שהנני תוקף את הדרדעים כי הם הפכו תורת חיים לקורדום חוצבים, וכן הפכו את הרמב"ם לעוד פוסק פרו-נוצרי (אשר מצדיק הנאה מדברי תורה בתירוץ של עת לעשות לה'). כמו כן, בשל שעבודם למינים ולצאצאיהם הם המתנגדים הגדולים ביותר לאור הרמב"ם מאז שהחילותי לחשוף את מינותו וסכלותו של רש"י-שר"י. עוד הסברתי לו, שלא אמרתי שכולם רשעים ואין צורך להכניס מלים לפי. וחתמתי את דבריי במלים הבאות:


"כל עוד לא תביא לי ראיה אמיתית על משהו מהאחוז הזה שאני טועה בו, אין לי מה לדבר איתך, כי אוהב אני את היושר", וברור שהוא נוהג שלא ביושר, שהרי הוא לא הביא שום ראיה לאיזו טעות שטעיתי או לאיזו שגיאה שעשיתי, וכל דבריו נועדו לשמש כיסוי ותכסית להאשמה הקשה: "אתה לא שופט הארץ" המלובשת בתוך דברי נועם וחנופה ריקים צבועים ושקריים. ואגב, בהאשמתו האחרונה הוא ממשיך את דרכם של אנשי הלהט"ב בסדום, אשר אמרו לקרובו של אברהם אבינו: "וַיֹּאמְרוּ הָאֶחָד בָּא לָגוּר וַיִּשְׁפֹּט שָׁפוֹט" (בר' יט, ט).


ואגב, מי שמצדיק את הלהט"ב אך טבעי שהוא גם ילך בדרכיהם...


מכל מקום, על שאלתי מדוע הוא עזב את האתר לפני כשנה וחודשיים, הוא השיב כך:


"לשאלתך, עזבתי הרבה לפני שאמרת שמרדעת חמור טובה ממארי. ראיתי את הנולד. תמשיך להיות צדיק הרבה. מאחל לך בהצלחה בכל זאת כי כוונותיך טובות".


וכך השבתי לו:


"לא אני אמרתי שקאפח בעל מרדעת, אלא התורה חז"ל ורבנו. ואני רואה שאתה הולך בדרכי הדרדעים הסכלים, אשר מעדיפים כבוד בשר ודם על-פני כבוד שמים... והנה לך עוד סיבה מדוע אני תוקף אותם כי דרך זו היא עבודת אלילים, ועוד בשם רבנו ודרך האמת...


והייתי מעדיף שלא תברכֵני אם גם אתה הולך בדרכי חושך [שברכת הרשעים מארה], למרות שבעיני עצמך אתה חכם גדול ש'רואה את הנולד'... ואגב, דינו של קאפח חמור בהרבה מדין בעלי המרדעות, כי הוא בגדר ארור לוקח שוחד ומחלל שם שמים [ואף מחרף ומגדף את השם הנכבד והנורא, שהרי הוא הודה ב"קדושתו" של ספר הזוהר האלילי, ורבנו פוסק בהלכות עבודה-זרה (ב, י): "כל המודה בעבודה-זרה שהיא אמת, אף-על-פי שלא עבדהּ – הרי זה מחרף ומגדף את השם הנכבד והנורא" (וראו מאמרי: "ראש הדרדעים מודה בעבודה-זרה")]. אך כנראה לא קראת את מאמרי: 'האם מותר לקרוא ליוסף קאפח בשם מארי?', או שקראת אותו כלאחר-יד או מבלי רצון להבין, או שתי הסיבות האחרונות יחדיו".


עתה תשימו לב לתגובתו המדהימה של הדרדעי הנוכל: "'לא אני אמרתי זו ההלכה' – גם הרמאי אמנון יצחק והרוצח יגאל עמיר אומרים כמוך. זו הבעיה של הצדיקים הרבה".


לדבריו האחרונים השבתי לו כך:


"תודה על ההשוואה לאמנון המצחקק ולרוצח עמיר, עתה חשפת את צביעותך ונבלותך. ורק בבחינת דע מה שתשיב לדרדעים, אומר לך: שההבדל ביני לבין הרשעים והתועים שהזכרת הוא שכנגדם יש תשובות הרבה. וכנגדי אין לך ראיה אמיתית אחת!


וכבר השבתי לדרדעים רבים כולל לידוע בציבור תשובות מפורטות, ופירקתי אחת לאחת את כל השגותיהם. עד שנשארה להם טענה אחת ויחידה: אדיר משוגע או סכל או טיפש וכיו"ב".


שימו לב, הדרדעי הנוכל הזה פתח את דבריו במתק שפתיים ובדברי נועם, וסיים את דבריו בהשוואה לאמנון המצחקק ולרוצח יגאל עמיר! ועל זה נאמר: אין אמונה בדרדעים.


פגוש דוב שכול באיש ואל דרדעי באיוולתו.

פגוש דוב שכול באיש ואל דרדעי באיוולתו
.pd
Download PD • 145KB

235 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page