top of page

מעט על שיטות השמד של שלוחי חב"ד

עודכן: 28 בדצמ׳ 2023

אין מי שיכפור בכך שתרומות לנזקקים או לחיזוק רוחם של חיילי צה"ל היא מצוה רבה. אולם, ישנם לא מעטים שהפכו את המטרות הנעלות הללו לקרדום לחצוב בו כספים וטובות הנאה. במאמר זה אתמקד בעמותה שנקראת "עוצמה לחייל". עמותה זו דורשת תרומות לצורך מתן תפילין לחיילי צה"ל כדי שהתפילין יגנו עליהם (כמו קמיע פגאני), והנה הפרסומת לפניכם:


"הנשק הסודי של צה"ל זה השמירה וההגנה של התפילין. [...] החיילים שלנו שנמצאים בכל מקום כדי להגן עלינו, כדי שנרגיש בטוחים, כדי שנוכל להמשיך בשגרה של החיים; אבל מי שומר עליהם? מי אמר שהם לא מפחדים לצאת לקרב? התפילין הוא כיפת הברזל שלהם. בזמן שהם נלחמים על האדמה שלנו, קרן הסיוע 'עוצמה לחייל' מקדמת פרויקט חשוב שנקרא 'פרויקט אמונה' שמטרתו לתת לחיילים את הביטחון שהם זקוקים לו ואת הכוח להמשיך במשימה. זאת העוצמה האמיתית עבורם. מעניקים להם את כיפת הברזל שתגן עליהם".


אז ראשית נאמר שמדובר בכפירה בתורה, והנה פסק רבנו בהלכות עבודה-זרה (יא, טו):


"הלוחש על המכה וקורא פסוק מן התורה, וכן הקורא על התינוק שלא יִבָּעֵת, והמניח ספר-תורה או תפילין על הקטן בשביל שיישן, לא די להם שהם בכלל מנחשים וחוברים, אלא שהם בכלל הכופרים בתורה, שהם עושים דברי תורה רִפאות גוף, ואינן אלא רִפאות נפשות שנאמר 'וְיִהְיוּ חַיִּים לְנַפְשֶׁךָ' [מש' ג, כב]".


הזיית "כיפת הברזל" של הנחת תפיליהם הפסולות וכן של לימוד תורתם המדומה, משרתת אותם כדי לכסות ולהצדיק את הבטלנות שמאפיינת אותם. בדרך זו הם בעצם טוענים שיש תועלת ברביצתם, אך אין גבול לחוצפתם ולתביעתם שנממן "אקסטרה הגנה" לחיילנו.


הנני שמח שבימינו קיים אתר "גיידסטאר", כך שבלחיצת כפתור ניתן לראות את הסכומים שמגלגלות העמותות, ואפילו את מספר העובדים שלהן. אז בדקתי, אך מה מוזר? כאשר כתבתי בגוגל: "עוצמה לחייל גיידסטאר" הופיעו לי נתונים על: "ועד חסידי חב"ד רחובות".


אז שלחתי מייל לאותו הועד: "מדוע הנכם מזדהים בשם 'עוצמה לחייל' ומסתירים את שמכם האמיתי: 'ועד חסידי חב"ד רחובות?'". וכך ענתה לי בת-שבע גור ממחלקת שירות הלקוחות (ראו כאן) של "עוצמה לחייל": "ועד הוא גוף גדול, עוצמה לחייל היא חלק קטן מהוועד".


חסרי הבינה והדעת הם הדורסניים, המתוחכמים והמסוכנים ביותר מבין המינים, כי אין גבול לראייתם את עצמם כשליחי "קודש". אין להם רגשות-אשם כשהם שולחים את ידם בכספים "למען" חיילים, שהרי "מצות התפילין" ששיקוצם מנדל כל-כך אהב מכסה להם על הכול...


נכון לשנת 2021 עמותת "ועד חסידי חב"ד רחובות" העסיקה 31 עובדים. ברם, למעשה הם מנצלים את חמלת ההמון ואהבתם לחיילי צה"ל כדי לממן את עצמם. עמותתם הכניסה יותר מ-4.8 מיליון ש"ח, וכמעט חצי – 2.26 מיליון – הלך למשכורות, ולא אתפלא אם גם שאר הוצאות העמותה ניתנו בטובה כלשהי (שוחד) לנותני השירותים השונים, טובות שעליהן נותני השירותים השונים (כגון כותבי ומייצרי התפילין), הטיבו בכסף או בשווה כסף לעמותה.


"פָּשֹׁעַ וְכַחֵשׁ בַּייָ וְנָסוֹג מֵאַחַר אֱלֹהֵינוּ דַּבֶּר עֹשֶׁק וְסָרָה הֹרוֹ וְהֹגוֹ מִלֵּב דִּבְרֵי שָׁקֶר" (יש' נט, יג)


על עם-ישראל לעשות חשבון נפש בעניין העמותות הללו, שהרי אם ראש עיריית כפר-סבא לשעבר הורשע באיסוף תרומות לנזקקים בסך מאות אלפי שקלים, הואיל ואת חלקם שמר לעצמו ולמקורביו (ראו כאן) – מדוע יש להתייחס בשלוות נפש לקיומן של עמותות חב"ד?


כמו כן, נתקלתי בעמותה דומה שמנהלהּ הוא אייל עמרמי (מגוּבָּע אורתודוקסי טיפוסי) ובאחד הסרטונים שלו הגבתי: "חתיכת אוכל מן התורה", והוא הגיב לי: "אהלן, אולי תתייחס גם לפוסט הבא, בו אנו מחלקים חינם לחיילים, תוכל להגיע להתנדב בעגלה שלנו, צדיק".


וכמה אפשר להיות שקוף שחלוקת הנקניקיות שלו היא עלה תאנה?


חיפשתי את עמותתו של עמרמי באתר "גיידסטאר", שמה "כאייל תערוג [על כביש סואן]", ומצאתי שתי עמותות עם שם זהה, אשר האחת מטרותיה: "קיום שיעורי תורה בארץ ובעולם, כולל אברכים; הדפסה והפצה של דיסקים; ספרים ועלונים; ארגון נסיעות מיוחדות לקברי צדיקים בארץ ובעולם; תמיכה במשפחות נזקקות; פדיון שבויים בארץ ובעולם"; והשנייה מטרותיה: "איסוף חומר תורני מזקני חסידי ברסלב, עריכתו והפצתו ברבים; תמיכה וסיוע למשפחות נזקקות; עזרה ליתומים ואלמנות בקיום שמחות, סיוע לקשישים".


דעו לכם שיש אין-ספור עמותות כאלה, המצב רע מאד וחרון אף ה' עלינו ממשי, שהרי כל אלה מחללים-שם-שמים בצורה שאין כדוגמתה, ומשותף לכולן השקעתן בעיקר בטיפוח המוסדות שלהם, ורק חלק קטן באמת הולך לנזקקים או לחיילים, אשר לשמם נתרמו הכספים.


ראו נא את מטרותיהם של "ועד חסידי חב"ד רחובות":


"לסייע בבניה, הרחבה ושיפוץ מקוואות, הקמת מרכז ליהדות וחסידות ברחובות – הקמה וניהול; פעילות לילדים; להקים ולפתח מוסדות חינוך דתיים לבני ובנות ישראל [לפי תורת חב"ד כמובן]; לכונן ולסדר שיעורי תורה וחסידות חב"ד בין חברי האגודה [=הזוללים והמשׁתכרים בהתוועדויות] ובין כל שכבות הציבור; כינון מועדונים [ששם מסיתים את הילדים]; לספק מדריכים [מאנשי-שלומם כמובן]; מורים וספרים ללימוד הוראה ברוח חסידות חב"ד; הוצאת כתבי-עת ונקיטת כל אמצעי תעמולה ופרסום לקרב את לב הבריות לתורה ולמצוות [=אל עבודת אליליהם]; כולל ישיבות ערב; פתיחת מעונות יום ומטבחים עבור החניכים; הקמת בתי-כנסת [זה מיליונים!] וקיום תפילות לפי נוסח ומנהגי חב"ד; אספקת תשמישי קדושה בתשלום כגון מזוזות, תפילין, ספרי קודש וכיו"ב; תמיכות ומלגות לנזקקים; תמיכה לחולים ובני משפחותיהם; תמיכה כספית במזון והשתתפות בטיפולים רפואיים; מוסדות חינוך לבנים ולבנות; מעונות יום; מוסדות חינוך דתיים לבני ובנות ישראל מגיל גנון עד השתלמות להוראה לדיינות ורבנות; לסייע בבניה הרחבה ושיפוץ מקוואות ופיקוח טכני והלכתי; חלוקה לחיילי צה"ל: חלוקת תשמישי קדושה; תמיכה בחיילים בודדים בביגוד, מוצרים או תמיכה כספית".


עד שהגיעו לנזקקים ועד שהגיעו לחיילי צה"ל הם חזרו פעמיים על מקוואות ואלף פעם על מוסדותיהם. כלומר, מן הדברים עולה, שכספי התרומות שמגיעים בפועל לחיילים ולנזקקים אפסיים – מדובר אפוא בשקר, בעושק ובגניבת דעת הציבור, בהוצאת כספים במרמה, כדי לפטם ולהפיץ את תורת האלילות הסרטנית של חב"ד הפגאנית. קצרו של דבר, הם מפרסמים סרטונים ופרסומים שבהם נראים טנקים וחיילים, כדי לתעתע ולעשוק את ההמונים.


"הֲטוֹב לְךָ כִּי תַעֲשֹׁק כִּי תִמְאַס יְגִיעַ כַּפֶּיךָ וְעַל עֲצַת רְשָׁעִים הוֹפָעְתָּ" (אי' י, ג).


אגב, מי אתם חושבים תורם להם? שמא העשירים ובעלי הממון הם התורמים לעמותות הללו? לא ולא, רובם הם מקרב האומללים וקשי היום! אני רואה מי מגיב בפוסטים של אותן העמותות, ולא מזמן ראיתי תגובה של מישהי ששאלה כמה עליה לתרום כאשר היא מקבלת קצבת סיעוד מביטוח-לאומי? הגברת בכל-זאת רצתה לעשות חסד, שהרי אפילו עני המתפרנס מן הצדקה חייב במצות הצדקה, וכמו שאומר רבנו בספר המצוות (עשין קצה): "ובא בקבלה, שאפילו עני המתפרנס מן צדקה חייב במצוה זו, כלומר: הצדקה למי שנמוך ממנו או למי שכמוהו – אפילו בדבר מועט". אולם, אותה אשה מסכנה לא ידעה שאסור באיסור חמור לתת כסף לעובדי אלילים ולחזק את ידי המינים, ובעניין זה ראו: "האם מותר לתת צדקה לעובדי אלילים?".


"דָּן דִּין עָנִי וְאֶבְיוֹן אָז טוֹב, הֲלוֹא הִיא הַדַּעַת אֹתִי נְאֻם יְיָ. כִּי אֵין עֵינֶיךָ וְלִבְּךָ כִּי אִם עַל בִּצְעֶךָ וְעַל דַּם הַנָּקִי לִשְׁפּוֹךְ, וְעַל הָעֹשֶׁק וְעַל הַמְּרוּצָה לַעֲשׂוֹת" (יר' כב, טז–יז).


תמונת השער הרשומה מאת: Mordecai baron - scanning photograph taken by Mordecai baron, אך נעשו בה שינוים, רישיון: CC BY-SA 3.0

מעט על שיטות השמד של שלוחי חב''ד
.pdf
Download PDF • 248KB

457 צפיות9 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

9 comentarios


2260000 ÷ 31 ÷ 12 = 6075 ₪

לא משכורות מופרזות במיוחד....

Me gusta
Contestando a

לא קראת מאומה? וכי יעלה על הדעת שעמותה תחלק משכורות של 6000 - 8000 ואף יותר בחודש באמצעות גניבת דעת הציבור? ולפי התורה כל מי שגונב פרוטה הוא בגדר גנב, כל-שכן משכורות חודשיות.


ומתחיל להתגנב חשד לליבי שאינך רוצה להבין.

Me gusta
bottom of page