top of page

דוקטרינת השטעטל קורסת (שוב)!

רבותיי ההיסטוריה חוזרת. בשנות העשרים והשלושים של המאה הקודמת נפוצה מאד דוקטרינת השטעטל הפולנית-ליטאית, לפיה "בעזרת ה' יהיה בסדר", "היטלר לא יפלוש לפולין", "נמתין מעט בסבלנות והנה הוא כבר נעלם", "נתכופף מעט והגל יעבור", והכל כמובן "בעזרת השם". כידוע, דוקטרינת השטעטל קרסה בקול רעם מחריד ומבעית, כאשר יהדות היידישקייט הוּבלה להשמדה תוך מסכת ארוכה מאד של ייסורי אימים מעוררי פלצות.


ואל תתבלבלו מתעתועי היהדות החרדית אשר טוענת בסתר ובגלוי כי האשמים בשואה היו "המתבוללים" או "הציונים" או "הקומוניסטים" וכו' וכו' ורשימת האשמים ארוכה מאד. כי זאת יש לדעת, שהקב"ה הנחית את מכתו החזקה והאיומה בשטעטל הפולני-ליטאי, ואילו מעוזי המתבוללים או הציונים נותרו כמעט ללא פגע, ואסביר: המתבוללים והציונים כמעט לא נפגעו שהרי ארץ-ישראל ובריטניה וארה"ב היו מחוץ להישג ידו של היטלר שליחו של הקב"ה: "הוֹי אַשּׁוּר שֵׁבֶט אַפִּי וּמַטֶּה הוּא בְיָדָם זַעְמִי" (יש' י, ה). גרמניה וצרפת נפגעו מעט יחסית, כאשר 22 אחוזים בלבד מן היהודים נרצחו במדינות המתבוללים הללו. לעומת זאת, יהדות השטעטל הפולנית-ליטאית אשר רוממות "בעזרת השם" בגרונה וימינה מלאה שוחד ותועבה – הושמדה באחוזים בלתי נתפשים: למעלה מ-90 אחוז מיהודי פולין וליטא הושמדו בייסורי אימים!


מה ניתן ללמוד מכך? ובכן, דוקטרינת היידישקייט איננה ערובה להצלחה ולשגשוג כפי שהוזים סמוטריץ' והחרדים, אשר לפי תפישת עולמם אלמלא הם ארץ-ישראל הייתה נחרבת כליל. ההיפך הגמור! דוקטרינת היידישקייט אשר השחיתה את דת האמת למען רדוף בצע ותועבות, היא-היא אשר עלולה להוביל את עם-ישראל לכיליון. מאז שעלו לשלטון המפלגות הדתיות והחרדיות, ובראשם העסקן-המאכער הפולני הגדול מכולם – הלא הוא ביבי הרשע והנכלולי, מדינת ישראל מתדרדרת לעבר פי-תהום. ברם, מכיוון שיהדות המינות האורתודוקסית כל-כך שקועה בתאוות ובזימות וברדיפת הבצע והתועבות – היא איננה מסוגלת לראות את האמת נכוחה, ומאשימה, כמו בעניין השואה, את המחאה כנגד השחיתות השלטונית בהתדרדרותו של עם-ישראל לעברי פי-פחת, וכמו שביבי טוען, ש"אנשי המחאה חברו לאש"ף ולאיראן"!


ביבי הוא המאכער הפולני האולטימטיבי. הוא נשען על דת השקר שהמציאו רבנים מושחתים כדי להשיג את מטרותיו, ובדומה לעסקנים ולראשי ההנהגה בערב השואה, אשר בטחו בנביאי שקר אורתודוקסים – גם הוא נופל באותו פח יקוש, כי שחיתותו כבר הרסה את שכלו, וכל שנותר ממוחו הוא להגות תכסיסים על-גבי תכסיסים, שטיקים וטריקים. אולם, תכסיסי עסקני ורבני הגלות האירופית לא הועילו להם ביום עברה ותוכחה, והם הוּכחו על פניהם בתוכחה קשה כואבת ומזעזעת מאד. ולמרות התוכחה הם מקשים את עורפם ואוחזים בדוקטרינת "בעזרת השם", אשר לפיה כל העולם כולו עומד בזכות לימוד תורתם המדומה והמשחיתה.


"וְאַיֵּה נְבִיאֵיכֶם אֲשֶׁר נִבְּאוּ לָכֶם לֵאמֹר לֹא יָבֹא מֶלֶךְ בָּבֶל עֲלֵיכֶם וְעַל הָאָרֶץ הַזֹּאת?". אך "הִכִּיתָה אֹתָם וְלֹא חָלוּ כִּלִּיתָם מֵאֲנוּ קַחַת מוּסָר חִזְּקוּ פְנֵיהֶם מִסֶּלַע מֵאֲנוּ לָשׁוּב" (יר' לז, יט; ה, ג).


והנה, בראש-השנה תשפ"ד קיבלנו איתות נוסף מאת הבורא יתעלה ויתרומם שמו, איראן סילקה מתחומה את פקחי האו"ם שהפריעו לה לדהור להשגת פצצות גרעיניות עוצמתיות. וזאת בנוסף לכל האיתותים שה' שולח לנו מאז שביבי וחבר מרעיו המושחתים עלו לשלטון. ובכן, מה לדעתכם יקרה? מה שהיה הוא שיהיה, ביבי ועדת המרגלים הטפילים שונאי צבא-ההגנה-לישראל ושונאי ארץ-ישראל, ימשיכו ללהֵג בשחץ "בעזרת השם", ימשיכו להתעלם מן האיתותים – ולא רק שהם יתעלמו, אלא שהם יתקפו את מי שמוכיח אותם, וכמו שביבי תוקף בראש-השנה תשפ"ד את המחאה כנגד שחיתותו ושחיתות דת השקר האורתודוקסית, ואומר: "שהם חברו לאש"ף ולאיראן" – לא די לך צדקיהו בן יאשיהו בהאשמות הבל מהובלות?


דעו לכם חברים, ביבי ועדת המרגלים ועוזריהם המתנחלים הפשיסטים הם הפחדנים ומוגי הלב הגדולים ביותר – אם חלילה תבוא עלינו רעה, אשר נכון להיום דוהרת לכיווננו במהירות, הם לא יעמדו בלחץ, הם יקרסו, וכמו שקרסו כל עסקני וראשי הדת האורתודוקסית בימי השואה – וכל שהם חיפשו באותם ימים קשים, היה להציל את עצמם בעורם של חסידיהם. אתם תראו את בן-גביר בורח למחילה, את סמוטריץ' משותק ואובד עצות, ואת ביבי קורס אל תוך עצמו מבוהל שהנה בטחונו באלהי השקר האורתודוקסים לא עמד לו ביום עֶברה ותוכחה. וראשי החרדים? ובכן, כמו שהם מלמלו "בעזרת השם" בעודם מובלים לתאי הגזים, כך הם יוסיפו להרשיע ולמאן לשוב לה'-אלהים-אמת ולעזוב את דרכי רשעם ובצעם ותועבותיהם.


והם יקרסו עוד הרבה לפני שאיראן תשלח לכאן טילים גרעיניים, די יהיה שאיראן תתחמש בכמה עשרות טילים גרעיניים, ותבצע ניסוי גרעיני במדברות איראן, כדי שהכלכלה וכל דוברי השקר והעתק יקרסו בבהלה איומה ונוראה. האמת טופחת על פנינו, ובתקופה זו במיוחד עלינו לדבוק בה, כי בתקופות קשות כל שקריו ומעלליו של המאכער ועוזריו ייחשפו לעין כל.


עלינו להתעורר, כי אם לא נשוב לה'-אלהים-אמת, נשלם מחיר דמים כבד מנשוא.


ואחתום בפסוקים ממגילת איכה (פרק ד), שמתארים רק מעט ממוראות החורבן והשואה:


"גַּם תַּנִּים חָלְצוּ שַׁד הֵינִיקוּ גּוּרֵיהֶן בַּת עַמִּי לְאַכְזָר כַּיְעֵנִים בַּמִּדְבָּר, דָּבַק לְשׁוֹן יוֹנֵק אֶל חִכּוֹ בַּצָּמָא עוֹלָלִים שָׁאֲלוּ לֶחֶם פֹּרֵשׂ אֵין לָהֶם. הָאֹכְלִים לְמַעֲדַנִּים נָשַׁמּוּ בַּחוּצוֹת הָאֱמֻנִים עֲלֵי תוֹלָע חִבְּקוּ אַשְׁפַּתּוֹת. וַיִּגְדַּל עֲוֹן בַּת עַמִּי מֵחַטַּאת סְדֹם הַהֲפוּכָה כְמוֹ רָגַע וְלֹא חָלוּ בָהּ יָדָיִם. זַכּוּ נְזִירֶיהָ מִשֶּׁלֶג צַחוּ מֵחָלָב אָדְמוּ עֶצֶם מִפְּנִינִים סַפִּיר גִּזְרָתָם, חָשַׁךְ מִשְּׁחוֹר תָּאֳרָם לֹא נִכְּרוּ בַּחוּצוֹת צָפַד עוֹרָם עַל עַצְמָם יָבֵשׁ הָיָה כָעֵץ. טוֹבִים הָיוּ חַלְלֵי חֶרֶב מֵחַלְלֵי רָעָב שֶׁהֵם יָזוּבוּ מְדֻקָּרִים מִתְּנוּבֹת שָׂדָי. יְדֵי נָשִׁים רַחֲמָנִיּוֹת בִּשְּׁלוּ יַלְדֵיהֶן הָיוּ לְבָרוֹת לָמוֹ בְּשֶׁבֶר בַּת עַמִּי [...] כִּלָּה יְיָ אֶת חֲמָתוֹ שָׁפַךְ חֲרוֹן אַפּוֹ וַיַּצֶּת אֵשׁ בְּצִיּוֹן וַתֹּאכַל יְסוֹדֹתֶיהָ. לֹא הֶאֱמִינוּ מַלְכֵי אֶרֶץ כֹּל יֹשְׁבֵי תֵבֵל כִּי יָבֹא צַר וְאוֹיֵב בְּשַׁעֲרֵי יְרוּשָׁלִָם, מֵחַטֹּאת נְבִיאֶיהָ עֲוֹנוֹת כֹּהֲנֶיהָ [=בעזרת ה'] [...] עוֹדֵינוּ תִּכְלֶינָה עֵינֵינוּ אֶל עֶזְרָתֵנוּ הָבֶל בְּצִפִּיָּתֵנוּ צִפִּינוּ אֶל גּוֹי לֹא יוֹשִׁעַ. צָדוּ צְעָדֵינוּ מִלֶּכֶת בִּרְחֹבֹתֵינוּ קָרַב קִצֵּינוּ מָלְאוּ יָמֵינוּ כִּי בָא קִצֵּינוּ, קַלִּים הָיוּ רֹדְפֵינוּ מִנִּשְׁרֵי שָׁמָיִם עַל הֶהָרִים דְּלָקֻנוּ בַּמִּדְבָּר אָרְבוּ לָנוּ".


אין ללהֵג אפוא בשחץ "בעזרת השם" ולהמשיך לתעות בעוונות, אלא לשוב לה' ולהילחם ברֶשע. להילחם במאכער המושחת ביביהו, ובעדת המרגלים הפריצים והמינים שחברו אליו.


בתמונת שער הרשומה: נשים וילדים יהודים מברגסס ובילקה שבהונגריה ברציף הרכבת באושוויץ, מאי 1944.


התמונה מאת: de Bundesarchiv, Bild 183-N0827-318; רישיון: CC-BY-SA 3.0.

דוקטרינת השטעטל קורסת (שוב)!
.pdf
הורידו את PDF • 140KB

152 צפיות2 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

2 Comments


דוד זיגל
דוד זיגל
Sep 18, 2023

תוכל בבקשה להסביר למה אתה מכנה את המתנחלים "פאשיסטים"? הרי הם מקיימים את מצוות יישוב הארץ אותה אתה משבח כל כך

תודה רבה על דבריך

Like
Replying to

לא תמיד יש לכבוש את ארץ-ישראל בכוח, לעתים, כמו לאחר חטא המרגלים וכמו בימי ירמיהו ובעוד תקופות, בשל חטאות העם והפניית העורף לדרך האמת יש לוותר על שליטה מוחלטת וללכת באופן זהיר מאד – כי ה'-אלהים-אמת איננו עימנו באופן מלא, מפני שאין אנו הולכים בדרך האמת הישרה שנצטווינו בה, וכומרי המתנחלים אף השחיתו את דת האמת לחלוטין. לפיכך, המתנחלים עצמם ההולכים אחריהם הינם בגדר צאצאי מינים אשר עושים את דברם של מינים חוצבי תורת-אלהים ומחללי-שם-שמים. ורשימת המינים והמעפילים ארוכה מאד.


וראה את הנאמר בספר במדבר (יד, מ–מה):


"וַיַּשְׁכִּמוּ בַבֹּקֶר וַיַּעֲלוּ אֶל רֹאשׁ הָהָר לֵאמֹר הִנֶּנּוּ וְעָלִינוּ אֶל הַמָּקוֹם אֲשֶׁר אָמַר יְיָ כִּי חָטָאנוּ, וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה לָמָּה זֶּה אַתֶּם עֹבְרִים אֶת פִּי יְיָ וְהִוא לֹא תִצְלָח, אַל תַּעֲלוּ כִּי אֵין יְיָ…


Like
bottom of page