top of page

גיוס חרדים בעת חירום

נשאלתי כך: מה דעתך על הפרסום בתקשורת בעניין רצונם של חרדים רבים להתגייס לטובת המאמץ המלחמתי? זאת בנוסף לכך שיש חרדים רבים שמתנדבים בזק"א וכדומה (אמנם לא כחלק היחסי שלהם באוכלוסייה מול מתגייסים). האם המשמעות היא שהם גם אוהבים את הארץ והמדינה וכן רוצים לבוא לעזרת ישראל ולהצילו מיד צר וכו'? כמו כן, לא ראינו גינוי מצד רבניהם. מה דעתך על זה? לכאורה רואים כשצריך אותם באמת הם באים בלי בעיות.


תשובה:


אין ספק שהטבח בשמחת-תורה והמצב הבטחוני הקשה ששורר היום בעם-ישראל, ערער מאד את השקפות עולם המינות החרדי, ובראשן את ההשקפה ש"תורה מגנא ומצלא", דהיינו שתורתם מגנה ומצילה על עם-ישראל – שהרי דווקא בתקופת "תור הזהב" של החרדים מבחינה כלכלית ומבחינת העברת תקציבים במיליארדים לאוכלי החנם מחללי-שם-שמים, דווקא בתקופה זו הקב"ה בחר להסיר את השגחתו מעלינו ולטלטל אותנו בייסורים וחרדות.


להערכתי, המתנדבים הללו מקרב החרדים אינם נמנים על החסידים ולא על הליטאיים, אלא מקרב המזרחיים בעיקר, מקרב אלה שגם ככה אינם מתחברים באופן מוחלט להזיות גדולי האסלה (אף שהם סבורים שהם גדולים כי כך חונכו), ואינם מתחברים ללימוד התורה הפגאני שלהם. רובם יושבים על הברזלים כמו שאומרים, ועתידים להצטרף לשוק העבודה השחור של החרדים. כלומר, לא מדובר בצאצאי מינים שיוצאים עתה מהישיבות, אלא בצאצאי מינים שמחוברים לעם-ישראל בתחומים רבים, כבר היום, ופתוחים מאד לעם-ישראל בכללותו.


אם אכן יש מתנדבים רבים מקרב החרדים, הם אינם מעידים על רצונם של גדולי-האסלה להיות שותפים במאמץ המלחמתי, המינים הללו שונאים את צה"ל ואת ארץ-ישראל – אלא, הדבר מעיד על התרופפות אחיזתם של גדולי האסלה בצאצאי המינים, וזאת כאמור, בשל המשבר הקשה שהחברה החרדית חווה בעקבות התנפצות רבות מהשקפותיהם לרסיסים.


ומה שאינך שומע גינוי לכך מצד גדולי-טחורי-האסלה, אל תדון אותם לכף זכות בשל כך, ולעולם אל תדון אותם לכף זכות בשום עניין – הסיבה לשתיקתם פשוטה, ערוותם נחשפה לעין-כל ורבות מהזיותיהם התנפצו כמו גלים אל סלע, הם עתה בשעתם הקשה ביותר מאז קום המדינה, עם-ישראל רותח על בטלנותם, על נצלנותם, על רשעותם, ועל רדיפת בצעם – ולכן הם שותקים, כי הם יודעים שהציוץ הקל ביותר של התנגדות מצידם לתרומה למאמץ המלחמתי, תעורר עליהם זעם נוראי נוסף אשר ממנו כבר לא תהיה להם תקומה לחלוטין.


כמו כן, אל תאמין לכל מה שאתה שומע מדובר צה"ל. דובר צה"ל מדברר את הממשלה ואת הרודן, ולא אתפלא אם מדובר בספין של ביבי וחבר-מרעיו החרדים כדי להקהות מעט את הזעם הנוראי שקיים בציבור כלפי המינים וצאצאיהם. כל עוד לא אראה את החרדים הללו בפלוגות לוחמות מסודרות, לא אאמין להצהרות הללו מטעם דובר צה"ל, ומטעם ממשלת הזדון.


והראיה שמדובר קרוב לוודאי בתרגיל יחסי-ציבור, היא ממיעוט החרדים המתנדבים במאמץ המלחמתי בתחומים האזרחיים, מי הם המתנדבים האמיתיים? כוח קפלן, אחים לנשק, החילוניים וגם המסורתיים, כמעט ולא רואים את החרדים מתגייסים ובאים במגע עם החיילים, לא מעודדים אותם במנות חמות, לא בביגוד וכו', ואפילו לא במילה טובה ולא בעידוד.


גם בשעה קשה זו הם אינם אומרים "מי-שברך" לחיילי צה"ל ולא תפילה לשלום ישראל!


ביחס לארגוני ההצלה של צאצאי המינים, מדובר בארגונים שמאות רבות בהם מקבלים שכר, כלומר רבים מהם אינם מתנדבים לשם שמים. כמו כן, גם המתנדבים שבהם אינם מתנדבים בחנם, רבים מקבלים רכב או קטנוע או אמבולנס, ושאר אמצעים שעולים ממון רב. זאת ועוד, מספר המתנדבים בארגוני ההצלה הוא אפסי, ביחס למספרם העצום באוכלוסייה.


והחמור מכל: המינים האורתודוקסים למיניהם משתמשים בארגוני ההצלה הללו כעלה תאנה, כלומר כדי לכסות על ערוותם ולהכשיר את חילול-השם העצום של החברה החרדית הסרטנית בכללותה. ובמלים אחרות, הנזק של ארגוני ההצלה רב ועצום מן התועלת, שהרי הם משתפים פעולה באופן מלא ומוחלט עם המינים המתעים את העם אחרי ההבל ובזאת ממיטים על עם-ישראל ייסורי אימים. ולמה הדבר דומה? להצבת אמבולנסים וטוסטוסים ופרמדיקים מתחת לגשר הרוס שרבים הם חלליו. גשר של מינות ותועבה וחילול-שם-שמים.


יתר-על-כן, אין לדון לכף זכות את המינים בשום פנים ואופן, וגם אם נדמה לנו שהם עושים משהו טוב, חובה לחשוד בהם שכוונתם לרע (לרדיפת בצע, לקשירת קשרים פוליטיים וכלכליים עם פוליטיקאים מושחתים ועם בעלי הון, להזרמת תרומות לעולם המינות החראדי, וכאמור להלבנת שחור ליבה ושחור פעולותיה של חברת המינות החראדית בכללותה).


וכמו שפוסק הרמב"ם בפירושו למשנה (א, ו):


"וכן אם היה רשע ונתפרסמו מעשיו, וראינו שעשה מעשה שכל צדדיו מראים שהוא טוב ויש בו צד אפשרות רחוק מאד לרע, צריך להיזהר ממנו ולא להאמין בו טוב, כיוון שיש בו אפשרות לרע אמר: 'כִּי יְחַנֵּן קוֹלוֹ אַל תַּאֲמֶן בּוֹ כִּי שֶׁבַע תּוֹעֵבוֹת בְּלִבּוֹ' [מש' כו, כה]".


וחז"ל ורבנו הוסיפו להזהיר אותנו בעניין זה, ראו נא פסקם בהלכות עבודה-זרה (ב, ח–ט):


"ישראל שעבד עבודה-זרה הרי הוא כגוי לכל דבר [...] וכן המינים מישראל, אינן כישראל לדבר מן הדברים, ואין מקבלין אותן בתשובה לעולם, שנאמר: 'כָּל בָּאֶיהָ לֹא יְשׁוּבוּן וְלֹא יַשִּׂיגוּ אָרְחוֹת חַיִּים' [מש' ב, יט] [...] ואסור לספר עמהן ולהשיב עליהן תשובה כלל, שנאמר: 'וְאַל תִּקְרַב אֶל פֶּתַח בֵּיתָהּ' [מש' ה, ח], ומחשבת מין לעבודה-זרה".


כלומר, גם כאשר המין יתעתע שמחשבתו לשמים וידבר דברי אמת, מחשבתו סוטה אחרי טינופי מינותו. "כִּי יְחַנֵּן קוֹלוֹ אַל תַּאֲמֶן בּוֹ כִּי שֶׁבַע תּוֹעֵבוֹת בְּלִבּוֹ" (מש' כו, כה).


"כֹּה אָמַר יְיָ עַל שְׁלֹשָׁה פִּשְׁעֵי יְהוּדָה וְעַל אַרְבָּעָה לֹא אֲשִׁיבֶנּוּ עַל מָאֳסָם אֶת תּוֹרַת יְיָ וְחֻקָּיו לֹא שָׁמָרוּ וַיַּתְעוּם כִּזְבֵיהֶם אֲשֶׁר הָלְכוּ אֲבוֹתָם אַחֲרֵיהֶם" (עמוס ב, ד).


ולסיום, הנה לפניכם מכתב שכתב המין הארור זילברשטיין בעניין הנדון, וזה לשונו:

בתמונת שער הרשומה: הפגנת מאות אלפי חרדים ב-2014 כנגד גיוס לצה"ל.


התמונה מאת: אלי סגל, רישיון: CC BY-SA 3.0.

גיוס חרדים בעת חירום
.pdf
הורידו את PDF • 124KB

213 צפיות6 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

6件のコメント


עדכון נוסף: היום, שהוא היום השבע-עשרה למלחמה (ח במרחשוון תשפ"ד), התברר, שלא מדובר ב-2000 בקשות להתגייס, וכמו שנאמר בתחילה על-ידי המשת"פים למיניהם של המינים, אלא בכמה מאות בודדות בלבד.

いいね!

נאור טויטו
נאור טויטו
2023年10月22日

ראוי אולי גם לצרף את דבריו של רב

רבה של אופקים מתוך הכתבה:

https://www.kikar.co.il/yeshiva-world/s2xsqf


いいね!
返信先

המינים הפרו-נוצרים ממשיכים לפמפם את ההזיות הפגאניות שלהם. לא ציפיתי מהם לשום דבר אחר. אגב, הוא קובע במפורש שלא מדובר בכישלון של הממשלה, מסיבה פשוטה, כי הם השולטים וידם בתקציבים.

いいね!

עדכון חשוב, זה עתה הוסבר העניין בחדשות N12, מתברר שמדובר בפועל ב-120 מתנדבים שיגויסו בלבד!! לגבי השאר, מדובר אך ורק בבקשות של חרדים להתגייס, אך כרגע ממילא אין לצה"ל אפשרות להכשיר אותם אפילו לתפקידי שמירה, ולכן אף לא אחד מהם יתגייס בפועל. ומי הם אותם 1800 כביכול של "מבקשים להתגייס"? ובכן, מדובר בצאצאי מינים מעל גיל 26 שכבר השתמטו בעבר ושוחררו מצבא-ההגנה-לישראל, ועתה הם נזכרים שהם רוצים לשרת. חרדים כאלה נכללים במסגרת מה שנקרא "שלב ב", כלומר לוקחים אך ורק פרמדיקים או נהגי אמבולנסים או מזהי חללים וכיו"ב, מכשירים אותם בחיול מזורז של כשבועיים, ומשבצים אותם בתפקידים המסוימים שנזכרו לעיל. כך שבפועל, מדובר בגיוס של אותם מתנדבים מעטים יחסית שכרגע משרתים בארגוני ההצלה – ארגוני עלה התאנה לשחיתות הממסד החרדי.


いいね!

נאור טויטו
נאור טויטו
2023年10月22日

מחזק את דבריו של ר' אדיר.

תהיה בטוח שאלה שנתרמו והתגייסו הם אלו שנשרו מהישיבות ומהכוללים. כל יושבי האוהלים ש"תורתם אומנותם" לעולם לא יעזבו את "הלימוד" כדי להתגייס ללוחמה, הם בטוחים שהם נלחמים בעורף בזכות תורתם העיקשת.


כמו כן, הכמות שנתרמה להתגייס היא אפסית, מתוך אולי חצי מליון איש התגייסו ביוזמתם כ2000 איש. זו תעודת עניות שהם מתפארים בה ומנפנפים בה כדי להראות שהם "מזדהים" עם המדינה.

ראה כאן: https://www.kikar.co.il/haredim-news/s2w3i6

いいね!
返信先

נאור ידידי, צירפתי עתה למאמר מכתב מאת המין זילברשטיין אשר מחזק את דבריך.


אגב, איני מאמין שהמספר הזה נכון, וכמו שכתבתי במאמר לדעתי מדובר בספין של ביבי הרשע ועדת המרגלים האורתודוקסים.


בשורות טובות.

いいね!
bottom of page