יולי 9

שאלה הלכתית על מכירת ספרים

4 תגובות

יש לי ספרים על השפה הלטינית - ספרים שמלמדים את השפה - ואני רוצה למכור את הספרים האלה עכשיו. אבל כמה מהדוגמאות ספרים אלה הן על השילוש ועל 'אם .'האלוהים ?לפי הרמב"ם, האם מותר לי למכור ספרים אלה לגויים

יולי 9נערך: יולי 9

אני לא בטוח אם הבנתי את השאלה, אבל אם מדובר בספרי עבודה זרה אז יש לומר כך:

עבודה זרה מותר למסור לנכרי שיטעה בהם? הלא גם הוא מחויב על כך בשבע מצוות בני נח.

שמות לד, יג

כִּי אֶת מִזְבְּחֹתָם תִּתֹּצוּן וְאֶת מַצֵּבֹתָם תְּשַׁבֵּרוּן וְאֶת אֲשֵׁרָיו תִּכְרֹתוּן

לא נאמר בפסוק למסור אותם לגויים...

 

וראה את הוכחת מלאך ה' לעם ישראל בגלגל

שופטים ב,ב

?! וְאַתֶּם לֹא תִכְרְתוּ בְרִית לְיוֹשְׁבֵי הָאָרֶץ הַזֹּאת מִזְבְּחוֹתֵיהֶם תִּתֹּצוּן וְלֹא שְׁמַעְתֶּם בְּקֹלִי מַה זֹּאת עֲשִׂיתֶם

 

אבל אם יש בהן תמונה שער בלבד של השילוש הקדוש, אז לכאורה אפשר היה לומר שיש לקרוע את התמונה מהספר ולמכור אותו. אך אני בספק אם זה בכלל משמשי עבודה זרה ואז אין לו תקנה.

 

יולי 9נערך: יולי 9

הספר מלמד את השפה הלטינית. יש תרגילים בספר שבו התלמיד צריך לתרגם את המשפטים הלטיניים לאנגלית. יש משפטים כגון 'מריה, אם האלוהים, אהבה את בנה'. ועוד משפטים ?כאלה. האם אתה חושב שאסור למכור ספר כזה לגויים

יש בספר זה הגשמה בכך שכתוב שלאלהים יש אמא, והגשמה זו עבודה זרה ממש. ברגע שלומדים את הספר הזה מחדירים לראש שלאלוהים יש אמא, והגוי הזה שקונה עשוי להחדיר את זה לראשו יותר. כך נראה לי.

לעניות דעתי אין למכור את הספרים הללו, ויש להעבירם למחזור.

Newest Posts
  • חיפשתי באתר ולא מצאתי התייחסות כלפי כשרות הבשר בארץ, הרב אמנון יצחק במשך 40 שנה בהרצאותיו מדבר על בעיית הכשרות והשחיטה של הבשר, ניסיתי לברר בעצמי עד כמה שידי משגת וגיליתי שיש בעיות לא רק בכשרות אלא גם באחסון הבשר, ולכן באופן אישי הפסקתי לאכול בשר, האם השחיטה בארץ תואמת להלכה?
  • רב מסוים טוען כי החתן צריך לחבוש כובע בטקס החתונה שלו כי מכיוון שהוא כמו מלך לכן כובע הוא כמו הכתר שלו. זה נראה כמו רעיון מעורר מחשבה. אולי נוכל לומר שבקהילה בה אף אחד לא חבוש כובעים בדרך כלל, זה יהיה ייחודי ומיוחד לחתן לעשות זאת - ובכך לציין את מעמדו המלכותי. מה תהיה השקפת הרמב"ם בעניין זה - במיוחד בנסיבות של ימינו?
  • מישהו שאל אותי לאחרונה: האם יש סמכות הלכתית אמינה המתירה - במיוחד לאדם עני - רק מזוזה אחת לכל הבית - כלומר בכניסה לבית?
אור הרמב'ם.jpg

© כל הזכויות שמורות לה' יתברך ויתעלה.

ולכן, כל מי שרוצה להפיץ ולהאיר את אור הדעת בקרב הראויים לכך, תבוא עליו ברכה.

כל ביקורת תילמד ותתקבל בברכה ובתודה, מפני שדברי מרי יוסף קאפח הם מאור רב עוצמה: "שכל ביקורת, תהיה מטרתה אשר תהיה, יש בה מן הלימוד" (מבוא לתלים, עמ' יד).

זִכְרוּ תּוֹרַת מֹשֶׁה עַבְדִּי!