יוני 6

?למה זה לא רציונאלי להאמין בשדים

2 תגובות

זה בהחלט טיפשי ולא הגיוני לחשוב כי אלוהים הוא גוף. אבל למה זה לא הגיוני להאמין כי השדים קיימים? האם זה באמת לא הגיוני לחשוב שיש ישויות אשר העין האנושית לא יכולה לזהות, אבל הם עדיין קיימים?

יוני 6נערך: יוני 6

1. זה הגיוני לחשוב שיש ישויות אשר העין האנושית לא יכול לזהות: חידקים, וירוסים, מולקולות ואטומים. אבל אפשר להוכיח את קיומם של כל אלה, בשונה מהשדים במובן הנפוץ שאף אחד עד היום לא הוכיח את קיומם.

 

2. להזכירך, הגדרה של שד על פי מאמיני השדים:

א. עשוי להיראות לפעמים בדמות אדם (עם כרעי תרנגולת. אם תהיה בבית הכסא ותרצה להסיח את דעתך מד"ת, אמליץ לך על קטעים מהספר הפופולרי אהבת חיים שבו תמצא את סיפורי השדים למכביר). ב. בעל כוחות לשנות דברים לרעה או לטובה. ג. פרים ורבים כבני אדם. כמובן, אף אחד מאלה לא הוכח מעולם, ויתירה מכך נסתר פעמים רבות. תוכל עדיין להכיר בני אדם שטוענים שראו שדים. גם ביוטיוב הם מפרסמים סרטונים ערוכים עם אפקטים או מבצעים שימוש באילוזיות. מה המטרה בכך? להרוויח כסף... איך? אלה שביוטיוב מקבלים כסף תמורת צפיות. ואלה שמפיצים את זה, הם הילרים או מטפלים קבליים שמתפרנסים יפה מאוד מהוצאת שדים...

 

אם בקבוק נפל במטבח כדאי לבדוק אם הרוח הפילה אותו או שהוא עמד במדרון חלקלק וכדו' ולא לחשוש שהשד הוא המפיל. מאמיני השדים בדרך כלל פועלים להפך, קודם כל מפחדים וחוששים שהבקבוק נפל כתוצאה מהשד וגם אם יוכח למעלה מכל ספק שזה הרוח הפילה, גם אז יפקפקו בזה...

התשובה המרכזית היא, שהשדים הם עבודה-זרה קדומה שנזכרה גם בתורה וגם בנביאים וגם בחז"ל ובכתבי רבנו השונים.

 

ברם, לא יעלה על הדעת שהתורה תקדש מלחמה כנגד דבר שיש בו זיק של אמת, כי ה' אלהים אמת וחותמו אמת, ולכן, מן ההכרח הוא שכל הדברים הללו הם הבל מהובל כמו כל שאר ענייני העבודה הזרה.

 

כמו כן לא יעלה על הדעת שיש ישויות מיסטיות מרושעות בעולם לצד הקב"ה, שאינן כפופות לו ואשר יש בכוחן לשנות מסדרי בראשית כנגד רצון הבורא ורצון יראיו.

 

תוכל לקרוא על כל העניינים האלה בהרחבה במאמריי על השדים:

"השדים -- נחלת השוטים והחטאים"

 

אגב, לפי כל השוטים למיניהם השדים הם יצורים אשר נראים לעין, אוכלים ושותים, פרים ורבים, וכיו"ב.

Newest Posts
  • חיפשתי באתר ולא מצאתי התייחסות כלפי כשרות הבשר בארץ, הרב אמנון יצחק במשך 40 שנה בהרצאותיו מדבר על בעיית הכשרות והשחיטה של הבשר, ניסיתי לברר בעצמי עד כמה שידי משגת וגיליתי שיש בעיות לא רק בכשרות אלא גם באחסון הבשר, ולכן באופן אישי הפסקתי לאכול בשר, האם השחיטה בארץ תואמת להלכה?
  • רב מסוים טוען כי החתן צריך לחבוש כובע בטקס החתונה שלו כי מכיוון שהוא כמו מלך לכן כובע הוא כמו הכתר שלו. זה נראה כמו רעיון מעורר מחשבה. אולי נוכל לומר שבקהילה בה אף אחד לא חבוש כובעים בדרך כלל, זה יהיה ייחודי ומיוחד לחתן לעשות זאת - ובכך לציין את מעמדו המלכותי. מה תהיה השקפת הרמב"ם בעניין זה - במיוחד בנסיבות של ימינו?
  • מישהו שאל אותי לאחרונה: האם יש סמכות הלכתית אמינה המתירה - במיוחד לאדם עני - רק מזוזה אחת לכל הבית - כלומר בכניסה לבית?
אור הרמב'ם.jpg

© כל הזכויות שמורות לה' יתברך ויתעלה.

ולכן, כל מי שרוצה להפיץ ולהאיר את אור הדעת בקרב הראויים לכך, תבוא עליו ברכה.

כל ביקורת תילמד ותתקבל בברכה ובתודה, מפני שדברי מרי יוסף קאפח הם מאור רב עוצמה: "שכל ביקורת, תהיה מטרתה אשר תהיה, יש בה מן הלימוד" (מבוא לתלים, עמ' יד).

זִכְרוּ תּוֹרַת מֹשֶׁה עַבְדִּי!