אוק׳ 24

חדשות אקטואליות - לאור הגות הרמב"ם

6 תגובות

"לעולם תהא דעתו של אדם מעורבת עם הבריות..."

האשכול הזה מיועד להצגת ידיעות אקטואליות לאור הגותו של הרמב"ם.

ברלנד- ברסלב: ציטוט מהחדשות 13:

תחקיר: כך מבטיח הרב ברלנד לרפא חולה סופנית תמורת אלפי שקלים

עבריין המין שהשתחרר מהכלא מציע "פדיון נפש" המחליף טיפולים רפואיים. נורית, שבתה מתה מסרטן, תיעדה את הרב לוקח מידיה אלפי שקלים – ומבטיח לחולה אריכות ימים: "אמרתי לה שזאת כת" https://13news.co.il/item/news/domestic/crime-law/crime/berland-cult-905817/

שני החלקים ביו-טיוב:

חלק ראשון

חלק שני

יישר כוחך על האשכול החדש! וברוך תהיה! אם יורשה לי להוסיף,

 

חבר שלי סיפר לי על אחיין שלו שניסה להתאבד בתלייה לפני כשנה, מצאו אותו תלוי על חבל בחדרו והזעיקו אמבולנס שייקח אותו לבית החולים, הרופאים אמרו שהמצב שלו אנוש, ושהמוח כבר מת, מבחינה חיצונית הוא היה כבר בצבע שחור-אפור. כך הוא היה במשך כמה ימים בבית חולים. לבקשת המשפחה ברלנד הגיע יחד עם כעשרה מחסידיו לבית החולים, ותמורת כמה עשרות אלפי שקלים [20-30 אלף ש"ח] הוא עשה "תיקון" לאותו חולה אנוש והבטיח למשפחה שמחר הוא יקום ויתהלך על רגליו. ברלנד לקח את הכסף והלך, ולאחר שעתיים מעת שהוא הלך החולה האנוש נפטר, בחור בשנות העשרים לחייו.

נראה לי שהם השתמשו ואולי עדיין משתמשים בסמים קלים.

העובדה שרבים הולכים אחריו ושהעולם הדתי לא מתנער ממנו, מעידה כאלף עדים על שחיתות הממסד הדתי והעולם הדתי וריחוקו מדרך האמת. וכן מעידה על כך שכולם פוחדים וחוששים למעמדם יוקרתם כבודם משכורותיהם וכוחם הפוליטי, ואין אפילו אחד ממנהיגי הדת בימינו אשר אומר במלים מפורשות וברורות שברסלב או חב"ד זה עבודה זרה ומוכיחם על סכלותם.

Newest Posts
  • חיפשתי באתר ולא מצאתי התייחסות כלפי כשרות הבשר בארץ, הרב אמנון יצחק במשך 40 שנה בהרצאותיו מדבר על בעיית הכשרות והשחיטה של הבשר, ניסיתי לברר בעצמי עד כמה שידי משגת וגיליתי שיש בעיות לא רק בכשרות אלא גם באחסון הבשר, ולכן באופן אישי הפסקתי לאכול בשר, האם השחיטה בארץ תואמת להלכה?
  • רב מסוים טוען כי החתן צריך לחבוש כובע בטקס החתונה שלו כי מכיוון שהוא כמו מלך לכן כובע הוא כמו הכתר שלו. זה נראה כמו רעיון מעורר מחשבה. אולי נוכל לומר שבקהילה בה אף אחד לא חבוש כובעים בדרך כלל, זה יהיה ייחודי ומיוחד לחתן לעשות זאת - ובכך לציין את מעמדו המלכותי. מה תהיה השקפת הרמב"ם בעניין זה - במיוחד בנסיבות של ימינו?
  • מישהו שאל אותי לאחרונה: האם יש סמכות הלכתית אמינה המתירה - במיוחד לאדם עני - רק מזוזה אחת לכל הבית - כלומר בכניסה לבית?
אור הרמב'ם.jpg

© כל הזכויות שמורות לה' יתברך ויתעלה.

ולכן, כל מי שרוצה להפיץ ולהאיר את אור הדעת בקרב הראויים לכך, תבוא עליו ברכה.

כל ביקורת תילמד ותתקבל בברכה ובתודה, מפני שדברי מרי יוסף קאפח הם מאור רב עוצמה: "שכל ביקורת, תהיה מטרתה אשר תהיה, יש בה מן הלימוד" (מבוא לתלים, עמ' יד).

זִכְרוּ תּוֹרַת מֹשֶׁה עַבְדִּי!